Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

10 tipů na originální, udržitelné a ekologické dárky

Hledáte dárek, který bude originální, ale zároveň šetrný k životnímu prostředí? Pak jste na správném místě. V tomto článku vám přinášíme 10 tipů na dárky, které jsou nejen krásné, ale také udržitelné a ekologické.

  1. Vánoční poukaz do divadla online

vás zachrání i na poslední chvíli! Za pár minut naklikáte krásný dárek a emailem ihned obdržíte voucher na  Dramox.cz pro rodiče, babičky i kamarády. Díky němu budou moci zhlédnout takřka 400 představení z oblíbených českých divadel. Dárkové poukazy pořídíte zde. K dispozici jsou i klasické papírové vouchery. Dárek potěší hned dvakrát. 55 % z částky Dramox posílá divadlům, hercům a tvůrcům.

2.Konečně smysluplné dárky s Papírnou.cz

Pořiďte si pro radost nebo pro někoho jako dárek voucher v hodnotě 500, 1000 nebo 1500 Kč na papírenské produkty z Papírny. Sešity a obálky ve všech barvách duhy, zápisníky, fotoalba, sešítky a mnohem více. Vše vyrobeno s láskou v Čechách. Poukázku do obchodu v Holešovicích nebo na e-shop vám pošlou do emailu i s individuálním kódem. A dopravu? Tu máte od Papírny po celé ČR zdarma. Vše a mnohem víc najdete na www.papirna.cz.

3. MiiR Growler- velká termoska

Vhodná jako džbán na pivo, ale i jiné nápoje. Je vyrobená z chirurgické nerezové oceli, která díky dvojité vakuové izolaci udrží váš nápoj teplý 12 hodin a studený i déle než 24. Potěší doživotní zárukou i extra odolnou povrchovou úpravou, díky které je vhodná nejen do města, ale i do přírody. Zakoupením tohoto produktu pomáháte financovat neziskové organizace. Značka je totiž součástí organizace 1% for the Planet a odevzdává minimálně 1 % svých hrubých tržeb neziskovým organizacím zabývajícím se ochranou životního prostředí. Vespod produktu najdete Give Code™, díky kterému na stránkách výrobce zjistíte, co konkrétního pomohl váš produkt financovat. Prodává Freshlabels.cz.

4.Eastpak batoh snižující odpad

Americká kultovní značka Eastpak představuje novou kolekci batohů, která si zachovává jedinečný styl a přitom myslí na životní prostředí. Každý design je vyroben z jedné potištěné látky a jedné barevné látky, takže každý styl batohu je jedinečný. Prostřednictvím kolekce nazvané „RE-BUILT TO RESIST“ přeměňuje Eastpak staré styly na výjimečné kousky, kterými se snaží snížit odpad.  Prodává ZOOT.

5.Re-Cycle-Me – inspirativní sady

Re-Cycle-Me jsou inspirativní sady, ve kterých najdete potřebnou “směs” věcí ke tvoření různých předmětů a hraček, ke kterým přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, opětovné využití odpadu a rozvoj kreativity dětí. Dětem můžete vybrat sadu z mnoha motivů (pro kluky roboty či piráty, pro malé slečny princeznovské motivy a přátelská zvířátka).  Prodává Kidtown.cz.

6. Předplatné Ecohaus

Prací papírky EcoHaus můžete darovat buď v balení po 5 kusech s několika různými vůněmi nebo ve velkém 60ks balíčku, který má aroma lučního kvítí. Ten lze nadělit také formou předplatného, jež bude obdarovanému přicházet ve vámi nastavené periodě, a to každý 1, 2, 3 nebo 4 měsíce. A nebojte, není v tom žádný háček, pokud vám předplatné z jakéhokoli důvodu přestane vyhovovat, jednoduše jej kdykoli zrušíte. Ecohaus.cz

7.Knižní dárky nebo poukaz na knihy od Beletrio

Beletrio je rodinný online obchod s knížkami, vybranými a balenými tak, aby potěšil, formou i obsahem. Knihkupectví nabízí široký výběr knih od českých i zahraničních autorů, včetně novinek, bestsellerů a děl rozdělených do výběrů. Např. Devatero pro děti, Zimní, M proti trudomyslnosti apod. Pokud milujete šustění stránek jste v Beletriu správně.

8. Papírenské dárky z odřezových a zbytkových materiálů od Papidu.cz

Studio Papidu zpracovává odřezový a zbytkový materiál, a s novým zachází tak, aby byl využitý beze zbytku a s přesahem. Tvoří papírenské funkční objekty s použítím upcyclingu a zerowaste. Mezi nabídkou této české značky najdete papírové šperky, tužky, sešity, skicáře,zápisníky, fotoalba a mnoho dalších produktů, které za sebou již mnoho příběhu mají a na další čekají právě s vámi.

 

9. Poukaz na boty ze Zlína

Nechte své blízké, ať si svůj vysněný pár bot Vasky od zlínských ševců vyberou sami. U dárkového poukazu stačí zvolit pouze to, zda vám ho zašlou v papírovém provedení, nebo ihned e-mailem. Platnost dárkových poukazů je jeden rok od zakoupení. www.vasky.cz.

10. Tradiční česká síťovka pro všechny členy rodiny

Síťovka je svou skladností velmi praktickým pomocníkem při nákupech. Síťovka je vyrobena z bavlny z příměsí spandexu, který jí zajišťuje velkou pružnost. Natáhne se prakticky na cokoliv a na rozdíl od igelitek šetří životní prostředí. Použitý materiál je příjemně heboučký a zároveň odolný. Vychytaná široká ucha jsou zárukou pohodlí při nošení v ruce i na rameni, jako nákupní taška se osvědčila na výbornou. Síťovka je ozdobena dřevěným korálkem z dubového dřeva, na kterém je vygravírovaný nápis. Síťovky jsou ručně šité v chráněných dílnách v České republice.

Síťovka je původem český výrobek z roku 1926, který se navrací zpět a získává si u lidí opět oblibu. Zakoupíte na www.maluna.cz.