Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Máte poškozené vlasy? Zkuste naše tipy na znovu zdravé vlasy

Barvení vlasů je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak změnit svůj vzhled. Bohužel může být také jednou z příčin poškození vlasů. Chemické složky obsažené v barvách na vlasy totiž mohou narušit jejich přirozenou strukturu a způsobit, že se stanou suchými, lámavými a bez lesku.

Pokud máte poškozené vlasy z barvení nebo stresu, nemoci apod. je důležité jim věnovat zvýšenou péči. Existuje několik způsobů, jak poškozené vlasy ošetřit a obnovit jejich zdraví.

1. Použijte šetrnou vlasovou kosmetiku

Prvním krokem k ošetření poškozených vlasů je použití šetrné vlasové kosmetiky. Vyhýbejte se produktům s obsahem alkoholu, sulfátů a silikonů, které mohou vlasy ještě více vysušit. Vybírejte si produkty, které jsou určeny pro poškozené vlasy a obsahují přírodní složky, jako jsou oleje, proteiny a vitamíny.

2. Používejte masku na vlasy

Maska na vlasy je skvělým způsobem, jak vlasům dopřát intenzivní výživu a hydrataci. Aplikujte ji na vlasy jednou týdně a nechte působit alespoň 30 minut. Pro poškozené vlasy z barvení je vhodná maska, která obsahuje proteiny, které pomáhají obnovit poškozenou strukturu vlasů.

3. Omezte používání tepla

Fénování, žehlení a kulmování vlasů může poškození vlasů ještě zhoršit. Pokud je to možné, omezte používání tepla na minimum. Pokud musíte vlasy fénovat, používejte nižší teplotu a použijte termoochranný přípravek.

4. Vlasy pravidelně zastřihujte

Suché a lámavé vlasy jsou náchylnější k třepení. Pravidelným zastřiháváním odstřihnete poškozené konce vlasů a podpoříte jejich růst.

5. Dopřejte si regenerační kúru

Pokud je poškození vlasů vážné, může být nutné absolvovat regenerační kúru. Regenerační přípravky vám vlasy hloubkově vyživí a regenerují.

Náš tip:

Vilgain maska na vlasy s bergamotem

Vilgain maska na vlasy s bergamotem je vhodná pro poškozené vlasy z barvení. Obsahuje komplex přírodních složek, které pomáhají obnovit poškozenou strukturu vlasů a dodávají jim lesk a hebkost.

Hlavní složky masky:

  • Arganový olej je bohatý na vitamíny E a A, které mají antioxidační účinky. Pomáhá vyživovat a hydratovat vlasy a chránit je před poškozením.
  • Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které pomáhají obnovovat poškozenou strukturu vlasů. Dodává vlasům lesk a hebkost.
  • Bergamotový olej má antiseptické a antibakteriální účinky. Pomáhá chránit vlasy před poškozením a předčasným stárnutím.

Použití masky:

Masku naneste na vlhké vlasy po umytí šamponem. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte. Masku můžete použít 1-2x týdně.

Výhody masky:

  • Intenzivně vyživuje a hydratuje vlasy
  • Obnovuje poškozenou strukturu vlasů
  • Dodává vlasům lesk a hebkost
  • Chrání vlasy před poškozením

Pokud máte poškozené vlasy z barvení, Vilgain maska na vlasy s bergamotem je skvělým pomocníkem, který vám pomůže obnovit jejich zdraví a krásu.