Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Květnový festival Ženy ženám nabídne online debaty a Terapii sdílením. Konat se bude i charitativní bazar

Na květen připravuje Divadlo Bolka Polívky oblíbený festival Ženy ženám se spoustou online debat s inspirativními mluvčími, speciálním vydáním podcastu MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou jako hostem a charitativním bazarem, který se uskuteční s respektem k protiepidemickým nařízením v Místodržitelském paláci v Brně. Diváci si mohou užít online festivalový program z pohodlí domova prostřednictvím Facebooku Divadla Bolka Polívky od 11. do 29. května. Festival, který je dle organizátorů „oslavou ženství, krásy, tvořivosti, odvahy a inteligence“, vyvrcholí pořadem Terapie sdílením Ester Geislerové a Honzy Vojtka. Program bude ke zhlédnutí zdarma, vstupenky budou třeba pouze ke sledování Terapie sdílením.

Festival Ženy ženám pořádá brněnská scéna již 5. rokem. Tradičně se koná v březnu, letošní termín organizátoři posunuli vzhledem k vývoji epidemické situace.

„Festival Ženy ženám vznikl z pouhé myšlenky, nápadu, přiznávám trochu humorného, protože původně jsme chtěli, aby v tento čas mohly do divadla vstoupit pouze ženy. A muži jen v převleku za ženu. No a pak jsme z některých nápadů ustoupili a teď je festival krásnou, seriózní akcí, kdy jde o to, abychom se dozvěděli o názorech, které se tady pěstují, abychom je uměli ocenit, ale také zkritizovat, aby naše diskuse nebyly hranaté a tím pádem diskutér je připraven a brání jenom svoji kostku, ale aby byly kulaté, tedy i průnikové, abychom opravdu uměli diskutovat, uznat argumenty protějšku a uměli se z každé diskuse poučit,“ shrnuje principál divadla Bolek Polívka.

 

Program festivalu Ženy ženám: 11. 5. – 29. 5. 2021

 Debaty a online setkání

 

Nebýt na to sama aneb spolu jsme silnější

úterý 11. 5. 2021 v 17:00

Facebook Divadla Bolka Polívky / LIVE STREAM

hosté: prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D., MUDr. Katarína Petráková, Ph.D., Mgr. Radka Alexandrová, Ph.D., Mgr. Andrea Nováková, Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D.

moderuje: Monika Brindzáková

„V každé z nás je bojovnice. Společně můžeme čelit silnému nepříteli, rakovině.“

Debata odborníků Masarykova onkologického ústavu a autorek projektu NEBÝT NA TO SAMA. Cílem projektu je zlepšit podmínky léčby pro ženy všech věkových kategorií a všech onkologických diagnóz, které se aktuálně léčí v MOÚ v Brně.

Rakovina nemusí vždy vyhrát. Jak s touto nemocí bojovat a neublížit si? Nebojte si říci o pomoc. Mít strach je přirozené. Jak se z toho nezbláznit? Mnohdy pomáhá pouze vědomí nebýt na to sama.

Cesty žen

úterý 18. 5.2021 v 17:00

Facebook Divadla Bolka Polívky / LIVE STREAM

hosté: Markéta Vaňková, Danuše Nerudová, Anna Putnová

moderuje: Filip Teller

Debata o životě vážně i nevážně s trojicí inspirativních žen. U jednoho stolu setkají Markéta Vaňková, primátorka města Brna, Danuše Nerudová, ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity, Anna Putnová, pedagožka a politička. Jaký je jejich pohled na svět a naši společnost? Odpolednem provází herec Filip Teller.

Pravda jako první krok ke zdraví

čtvrtek 20. 5. 2021 v 17:00

Facebook Divadla Bolka Polívky / LIVE STREAM

moderuje: Monika Brindzáková

host: Katarína Bagniari Baniariová

Mladá a inspirativní antropoložka Katarína Bagniari Baniariová, která se rozhodla ženy motivovat k tomu, aby vzaly svoje zdraví do vlastních rukou. Vytvořila platformu, jejímž prostřednictvím edukuje ženy všech věkových kategorií a snaží se jim ukázat, jak je důležité věřit sama sobě a svému tělu.

Miloš Štědroň – Petr Iljič Čajkovskij: Jevgenij Oněgin lyrické scény

čtvrtek 27. 5. 2021 v 17:00

Facebook Divadla Bolka Polívky / LIVE STREAM

Průřez nejlepšími inscenacemi jedné z nejkrásnějších oper – spolu s ukázkami z Puškinova textu a vzpomínkou na to, jak v Martě hrál před léty Oněgina Bolek Polívka.

Terapie sdílením LIVE s Honzou Vojtkem a Ester Geislerovou

pátek 28. 5. 2021 v 19:00

Facebook Divadla Bolka Polívky – vstupenky bude možné zakoupit v události za 100 Kč / LIVE STREAM

provázejí: Jan Vojtko, Ester Geislerová 

Terapie sdílením se stala v online světě pojmem a postupně získala také podobu audioseriálu, TV seriálu, přednášky a knih. Instagram @Esterajosefina je známý od roku 2018 autentickými, mrazivými, a zároveň cynický úsměv vzbuzujícími větami, kterými se lidé rozcházejí. „S odborníkem a terapeutem, Honzou Vojtkem, jsme připravili přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá nebo trápí, pomáháme najít cestu nebo přerámování. Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou,“ říká autorka a kurátorka projektu #terapiesdilenim Ester Geislerová.

 Podcast

MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou

Od pondělí 17. května od 9:00 hodin k poslechu na Spotify, Apple Podcasts nebo YouTube Divadla Bolka Polívky.

Divadlo MALÉhRY: Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská, Daniela Zbytovská

„Květnový podcast MALÉhRY ke kafi jsme nazvaly Ženy nejen ženám. Ono být ženou je často legrace a holka, žena i bába mají své zážitky – a to nejen ty závažné, srdcervoucí, ryze ženské, ale i vtipné a nezávažné…Záleží opět na tom, jak se na to chceme dívat. A my bychom se rády podívaly z veselejšího úhlu, neb je na čase odložit truchlivé myšlenky a začít se trochu (nejlépe hodně) smát. Tentokrát s hudebním hostem Bárou Polákovou,“ říkají herečky ze souboru MALÉhRY.

Charitativní bazar

sobota 29. 5. 2021 11:00-18:00

Místodržitelský palác – Moravská galerie v Brně

Chybí Vám v šatníku nové kousky, nebo jen chcete strávit příjemné odpoledne v milé společnosti? Přijďte si s námi užít atmosféru Místodržitelského paláce a blížícího se léta! Oblečení, doplňky, kabelky… k tomu skvělá káva a možnost přispět nakupováním na dobrou věc. Výtěžek z bazaru bude věnován Nadaci Archa Chantal.