Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Portál Škola s nadhledem pomůže školákům s opakováním a procvičováním 

Rozjezd školního roku je letos pro mnohé děti ještě náročnější, než bývá obvyklé. Mnozí rodiče už od začátku září stihli zaregistrovat, že jejich malí školáci učivo zvládají jen s obtížemi. V takovém případě je nejvyšší čas začít doma, v klidu s opakováním a procvičováním. Vítanou příležitostí jsou blížící se podzimní prázdniny s volnými dny bez školní výuky. Velmi užitečným online pomocníkem může být zdarma přístupný portál Škola s nadhledem, vhodný pro každého žáka (od první třídy až po maturitu) bez ohledu na to, které učebnice ve škole používá.

Redaktorka učebnic Radka Šmahelová přidává několik praktických rad k domácí přípravě: „S malými žáčky dělejte doma úlohy rozfázovaně, vkládejte přestávky nebo nenáročnou pohybovou aktivitu, jako je pár dřepů nebo oběhnutí stolu. Dítě by nemělo překonávat únavu. Pozitivně motivujte – teď to písmenko určitě bude povedené, zkusíš to ještě lépe? Chvalte dítě za každý úspěch, při neúspěchu ho netrestejte, ale snažte se společně o nápravu. Ovšem pozor, falešná pochvala není efektivní. Raději si přiznejte neúspěch a zkuste to znova a dobře. A hlavně ujistěte své dítě, že případné problémy, které ve škole či při domácí přípravě vzniknou, budete řešit společně, že jej v tom nenecháte samotné.“

Portál Škola s nadhledem je neustále doplňován o nová cvičení i vzdělávací materiály. Žáci i rodiče tak mají přístup k bezpečnému, ověřenému obsahu, podanému zábavnou formou, a navíc získávají okamžitou zpětnou vazbu, což je motivuje k dalšímu procvičování. Všechna cvičení jsou přehledně rozdělena do ročníků či témat a podtémat, podle kterých si může každý vybrat právě to, co si potřebuje procvičit. Některá cvičení jsou navíc připravena v několika úrovních podle obtížnosti. Pro prvňáčky jsou cvičení doplněna o zvukové nahrávky zadání, dítě tedy může pracovat i samostatně, bez pomoci rodiče.

Novinkou je také Instagram #Školasnadhledem se sdílenými praktickými tipy pro rodiče nejen na domácí procvičování.