Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zlin Design Week 2021 promění Zlín v město designu: 7. – 14. května

Zlin Design Week od 7. do 14. května představí současnou domácí i zahraniční designérskou tvorbu. Výstavy prezentující unikátní designové kousky z různorodých oblastí, vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže Best in Design, Opencall pro studující nebo začínající designéry, odborná konference za účasti renomovaných profesionálů, workshopy, fashion show, networking, atraktivní doprovodné akce… Událostmi nabitý program bude samozřejmě přizpůsoben aktuálním protipandemickým opatřením.

Každý festivalový ročník nese své specifické téma, to se promítá do výstav, konference i doprovodného programu. Letos je to Spolupráce – spolupráce mladých designérů a firem, teorie s praxí, byznysu a neziskového sektoru, designu s dalšími obory. Cílem je ukázat, že ochota podporovat se a tvořit společně má smysl. „Spolupráce je jednou z klíčových hodnot, na které festival stojí, díky které vůbec vzniká. To, že se SPOLUPRÁCE stala i hlavním tématem letošního ročníku, je tak pro nás určitý návrat ke kořenům. Zároveň je to téma, které rezonuje celým oborem. Snažíme se zmapovat, jak probíhá spolupráce mladých designérů a firem, teorie s praxí, byznysu a neziskového sektoru. Ale třeba taky designu s dalšími obory. Spolupráci vidíme jako opak izolace, rozvoj, růst a rozmanitost,“ konstatuje organizátorka festivalu Jitka Smolíková.

Zlín se už po šesté na jeden květnový týden promění v město designu, kam se sjíždějí nejen samotní designéři, ale i nadšenci z celé republiky. První Zlin Design Week se konal v roce 2015 a stále jej pořádá Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati  – díky mezioborové spolupráci designu, marketingu, fotografie a audiovize. Zlin Design Week se profiluje jako platforma, neprezentuje pouze finální produkty, ale ukazuje design jako proces, styl myšlení, který má pozitivní dopad na kvalitu našich životů.