Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zemřel George Michael. Ať žije George

Zemřel George Michael. Člověk, který formoval moje hudební dětství. Vinylovou desku Listen Without Prejudice jsem měla neustále připravenou pod jehlou gramofonu Tesla, který patřil rodičům. George Michael mi ukázal jak vypadá jazz. Jeho textům jsem nerozuměla, ale uměla jsem je i pozpátku. Dech beroucí a hluboké.

“When your heart’s in someone else’s hands Monkey see and monkey do Their wish is your command You’re not to blame Everyone’s the same…”

George Michael mi ukázal jak může vypadat touha po sexu a jeho klip Fast Love jsem si na videokazetě přehrávala několikrát za den. Gay, který musel snášet několik let neutuchajícího Wham! šílenství (kapela, ve které George začínal). V hudebních klipech miloval holky, zatímco toužil po opačném pohlaví. Dokázal spojit miliony lidí a nebylo to jen na Vánoce jak si mnozí myslí. Daleko hlouběji se zapsal do hudební historie svým talentem, který neustále objevoval něco nového. Jeho pozdější tvorba mě nijak nezasáhla, ale je to možná proto, že se přiklonil spíše k popovému žánru, který mě až tak nebaví. Každopádně díky George!

Následující ukázky stojí za poslech, už jen proto, že jsou starší a dovolím si říct, že to bylo jedno z nejplodnější období Georgovi tvorby. Všechny desky a speciální edice skladeb George Michaela můžete koupit na www.supraphon.cz.