Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zahradu Werichovy vily rozezní klasika

Klasická hudba v podání výjimečných mladých českých umělců na zahradě Werichovy vily – nový komorní festival zve na Kampu milovníky krásných melodií i nevšedních zážitků.

Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily nazvané „Klasika u Wericha“ – nový komorní festival vážné hudby, který se uskuteční od 29. 6. do 7. 9. 2021, vždy od 19 hodin, v přilehlých venkovních prostorách Werichovy vily na pražském malostranském ostrově Kampa.

Toto jedinečné místo s „geniem loci“ na břehu Čertovky rozezní v průběhu pěti letních večerů klasická hudba v podání výjimečných, mimořádně talentovaných mladých umělců, špičkových profesionálů, kteří za sebou mají řadu úspěchů na české i zahraniční scéně. Dramaturgie pěveckých koncertů a hudebních vystoupení je zaměřena na písňovou tvorbu a lehce „cestovatelsky“ – posluchači se tak mohou těšit na nádherné české, francouzské či španělské písně. Instrumentální program byl volen tak, aby se hodil pod širé nebe.

Sólistou prvního koncertu (29. 6.) je houslista Jan Mráček, nejmladší sólista v historii Symfonického orchestru Českého rozhlasu a vítěz mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, v jehož podání zazní za klavírního doprovodu Lukáše Klánského Brahms, Smetana, Bartók, Fibich a Dvořák. Dva následující koncerty jsou věnovány písňovému repertoáru – „Francouzský večer“ (20. 7.) patří okouzlující Ester Pavlů (mezzosoprán) a „V národním tónu“ (21. 7.) Elišce Gattringerové (soprán) s Romanem Hozou (baryton). Oba pěvecké večery doprovodí přední klavírista a korepetitor Ahmad Hedar. Čtvrtý koncert (10. 8.) nabídne ochutnávku španělské hudební tvorby, a především umění mladé kytaristky Barbory Kubíkové, jednoho z nejvýraznějších talentů současné mladé kytarové generace. Festival pak završí Parnas Quintet (7. 9.), dechové kvinteto složené ze členů Orchestru Janáčkovy opery ND v Brně a Filharmonie Brno.

Podmanivá atmosféra klasicistní vily protknuté kouzlem osobnosti Jana Wericha, tiché zurčení přilehlé Čertovky, to vše umocněno nádhernými melodiemi české i světové tvorby. Jinými slovy, nezapomenutelný zážitek, který zalahodí uchu a zároveň pohladí po duši.