Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Oblečení budoucnosti seženete pouze v Queensu

V úterý 3. listopadu 2020 spustí Queens prodej dvaceti kusů speciální edice bundy Evolution, která vznikla na oslavu dvacátého výročí spolupráce české prémiové outdoor značky Tilak, techwear legendy ACRONYM® a krále funkčních materiálů GORE-TEX. Queens je jediným prodejcem mimo Japonsko, který bundu Evolution dostal do distribuce. Omezené množství bude možné koupit i na webu značky ACRONYM®. Bundy bylo celkem vyrobeno pouhých 200 kusů, takže je to exkluzivní a limitovaná záležitost. Stojí 29 999 Kč a těsně před oficiálním releasem ji zdarma získá také jeden výherce soutěže, kterou Queens odstartuje 26. října.

Jde o čtvrtou generaci bundy Evolution, která poprvé spatřila světlo světa v roce 2000 a od té doby ji Tilak, ACRONYM® a GORE-TEX společně inovují. Důraz kladou především na maximální funkčnost a kvalitu materiálů při zachování čistého a minimalistického designu. Každá verze bundy Evolution využívá tu nejlepší GORE-TEX technologii, co je na trhu – v případě výročního kousku je to GORE-TEX PRO.

GORE-TEX už několik dekád diktuje, co znamená funkčnost u oblečení a obuvi. Neustále zvedá laťku nahoru (především v oblasti prodyšnosti, nízké hmotnosti apod.) a jejich high-performance materiály jsou jako z budoucnosti. Ale opravdu jen “jako”, protože díky spolupráci se značkami, co je uvádějí do praxe, můžeme nosit kousek budoucnosti na sobě právě teď.

Tilak je český úkaz, co už od osmdesátých let minulého století navrhuje a vyrábí špičkové outdoor oblečení, které také skvěle vypadá. Všechno šije doma v Šumperku a jejich materiály a technologie jsou světové. Zakladatelem berlínské techwear značky ACRONYM® je kanaďan Errolson Hugh. Za tu dobu, co je na trhu, si kolem sebe vytvořila početný kult lidí, co uctívají futuristickou estetiku a nekompromisní funkčnost jejich oblečení.

Tilak a ACRONYM® se před dvaceti lety potkali právě díky GORE-TEXu. Errolsona Hugha odtamtud poslali do Šumperka, kde prý sídlí jediná firma, která dokáže vyrobit to, co si vymyslel. A tak se dali Tilak a ACRONYM® dohromady, společně vyvinuli a vyrobili spoustu modelů pro obě značky nebo třeba kolekci designového techwearu Poutnik by Tilak. A kontinuálně také pracovali na bundě Evolution.

Ta je inspirovaná speciální bundou pro zdolávání ledových stěn, kterou Tilak navrhl v devadesátých letech. Jak říká Roman Kamler, zakladatel a majitel Tilaku, bunda Evolution je jejich vlajkovou lodí. V průběhu let ji inovovali a vylepšovali, ale zásadní bylo, aby si zachovala rozpoznatelný “Tilak” look. Bunda vypadá na první pohled jednoduše, ale to hlavní je v detailech. Je výjimečná nejen špičkovými materiály, výrobními postupy a designem, ale i svobodou pohybu, kterou svému nositeli dává.

Výroční edice bundy Evolution je z materiálu GORE-TEX PRO, konkrétně z jeho poslední verze “Most Breathable”. Je maximálně odolná, ale zároveň neskutečně prodyšná, takže skvěle funguje i v těch nejextrémnějších podmínkách. Všechny zipy na bundě Evolution jsou z dílny firmy YKK a jsou voděodolné. Kapuca je speciálně navržena pro horolezeckou přilbu, její velikost je ale možné nastavit i pro použití bez ní. A to je jen jedna z vychytávek tohohle propracovaného kousku oděvu.

Nová generace bundy Evolution spatří světlo světa jedině tehdy, když je ve všech ohledech lepší než ta předešlá. Tenhle proces trvá zhruba tři až čtyři roky, během kterých se nové nápady ladí a postupně implementují do výroby. Bunda Evolution ke 20. výročí spolupráce značek Tilak, ACRONYM® a GORE-TEX je tak bez debaty tím nejlepším, co zatím vzniklo.

Tak nezapomeňte! V Queens od 26. října!