Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Chcete mít čistější a chutnější vodu? Zkuste japonskou bombu Binchotan!

Nacházíme se v době, ve které se čistí voda ostošest, ale stejně v ní mohou být určité stopy antibiotik. Lidé stále více zahlcují přírodu různými odpadky a čističky čistí a čistí, ale stejně vše nevyčistí. Možná se vám stalo stejně jako mě, že natočená voda z vodovodu nebyla dobrá a nevylepšila to ani šťáva.

Jelikož je na světe pár lidí, kteří tuto situaci řeší s ohledem na životní prostředí, spatřila světlo světa láhev s názvem Black Blum Eau Good (prodává Econea.cz), která obsahuje tyčinky dřevěného uhlí jménem binchotan. Ano, pořád mluvím česky, nebojte se.

Binchotan je tradiční japonský prostředek pro přírodní filtraci vody. Snižuje množství chlóru, dodává vodě minerály a vyrovnává pH. Především však zlepšuje chuť, o což mi jde především. Binchotan se v Japonsku používá jako tradiční prostředek k přírodní a zdravé filtraci vody od 17. století!  Navíc dodává vodě minerály jako vápník, železo nebo hořčík. Voda skvěle chutná a musím říct, že já jsem se do této metody „pití“ naprosto zamilovala.

Vodu jsem pila u kamarádky a měla jsem z toho jedinečný zážitek. Samozřejmě jsem hned běžela domů a hledala dřevěné tyčinky na internetu. U nás je koupíte za 195 Kč v eshopu Econea.cz. V eshopu můžete zakoupit i láhev Black Blum Eau Good, ale pokud vlastníte karafu, stačí si koupit pouze dřevěné tyčinky a hurá do pití.

Jak probíhá filtrace dřevěnou tyčinkou?

Voda se filtruje jednu hodinu. Stačí při pití pouze doplňovat vodu do karafy, a voda se bude neustále „dofiltrovávat“. Tyčinka Binchotan musí být samozřejmě vně karafy. Po třech měsících dřevěnou tyčinku vyvařte deset minut v horké vodě a nechte ji uschnout nejlépe na slunci. Tak se obnoví její účinky a na další tři měsíce bude filtrovat vodu vesele dál.

Tyčinka binchotanu funguje jako super pohlcovač pachů, ale pokud nechcete tyčinku používat po šesti měsících dál můžete ji vyhodit na kompost.

Z čeho je tyčinka vyrobena?

Tyčinka binchotan je z dubové dřeva z horských oblastí. Během růstu strom vstřebává hodně živin a minerálů, které pak v binchotanu částečně zůstanou a jsou předávány vodě. No a teď řekněte sami, jestli tohle není božské!

foto: Unsplash

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *