Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jaké jsou Podzimní trendy 2022? Károvaný vzor, široké nohavice a prošívané vesty

Podzimní móda 2022 je o vrstvení, širokých kalhotách, prošívaných vestách a výrazných barvách. A rozhodně neuděláte chybu, když s trochou citu zkombinujete všechno dohromady. Co se bude nosit a jak na to, poradí stylista ZOOTu Daniel Juříček.

Výrazné barvy (outfit č. 1)
Módní kousky, které vypadají, že se vykoupaly ve vyteklém zvýrazňovači, jsou zpět na scéně. Oproti dřívějšímu trendu neonových barev jsou ale o něco zdrženlivější, elegantnější a jednoduše – nositelnější. Pokud jste rádi středem pozornosti, tento trend je přesně pro vás. Nosí se Barbie pink nebo výrazná oranžová.

Zemité tóny (outfit č. 2)
Zemité tóny jsou dávno ztělesněním klasické podzimní módy, která nikdy nezklame. „Pokud jste dost odvážní na monochromatický look, tak směle do něj, vypadá skvěle! V opačném případě zemité tóny doplňte třeba denimem, ladí k nim, ale tak trochu je rozbije,“ říká Daniel Juříček, stylista ZOOTu.

Široké nohavice (outfit č. 3)
„Široké kalhoty hrají prim i v nadcházející sezoně. Jsou skvělé hned z několika důvodů – nikde vás netlačí, vytváří skvělý efekt při chůzi, a především jsou zatraceně sexy,“ vysvětluje stylista Daniel Juříček ze ZOOTu. Odvážnější se mohou odpoutat od černé a béžové a sáhnout po výraznější barvě, která rozhodně na ulici nepůjde přehlédnout.

Plisované sukně (outfit č. 4)
Plisované sukně dýchají ženskostí, ale nemusíte je kombinovat pouze v letních měsících do něžných dívčích looků. Stačí vědět, čím je doplnit, a výsledkem bude znamenitá streetstylová kombinace.
„Plisované sukně nemusí být jen romantické. Například sukně v semišové úpravě a zlaté barvě si říká o trochu hravosti. Stačí přidat pánskou košilovou bundu (taktéž trendy kousek, který se bude vyjímat ve vašem šatníku) a zkuste k ní vyzkoušet ještě ledvinku,“ navrhuje stylista Daniel Juříček.

Károvaný vzor (outfit č. 5)
Pusťte do svého šatníku károvaný vzor. V dámské módě na chvíli ustoupil do pozadí, ale rok 2022 ho vrací zpět.
„Kárované košilové šaty považuji za synonymum podzimu a letošní sezonu je máme v trendy béžové barvě. Stačí u nich navrstvit vestu, vysoké chelsea boty (které už dobře známe z minulých let) a menší prošívanou tašku a vznikne vám nevšední kombinace,“ říká Daniel Juříček ze ZOOTu.

Světlé tóny kabátů (outfit č. 6)
Krémová barva není jen výsadou letních měsíců, ale skvěle se hodí i na podzim. Dávno už neplatí pravidlo, že kabáty by měly být černé kvůli praktičnosti, kterou s sebou černá váže.
„Nebojte se sáhnout po krémovém kabátu a použít podobný odstín svetru či mikiny k vytvoření ucelenějšího dojmu. Široké kalhoty a tenisky jsou už nezbytný must-have,“ doporučuje stylista ZOOTu Daniel Juříček.

Prošívané vesty a kabáty (outfit č. 7)
Prošití se na výsluní vrátilo již předchozí sezónu a patří přesně mezi ty podzimní a zimní trendy, které se vždy na pár sezón stáhnou do ústraní a pak se vrátí lepší než kdy dřív. Prošívané dlouhé (pozor, i crop-topové) vesty a rovně střižené kabáty k letošní zimě neodmyslitelně patří. Jejich další výhoda? Hřejí a jsou pohodlné, tak jim dejte šanci.

foto: ZOOT