Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Česká trika CityZen: Oblečení budoucnosti můžete mít už dnes!

Unikátní trika CityZen, na kterých není vidět pot, odolají špíně, nemačkají se, nemění tvar ani barvu a snižují tělesný zápach vás zbaví starostí s fleky od potu či jídla, ustavičného praní a žehlení. Definitivně. V e-shopu na https://www.cityzenwear.cz/ jsou k mání pánská trička i elegantní polokošile s límečkem, dámská trička různých střihů i barev (ve velikostech S–6XL) a také trička šitá na míru.  Černé, šedé, vínové, khaki, petrolejové…. A další módní odstíny a produkty budou postupně přibývat.

Českou značku CityZen® založili tři šikovní chlapíci z Chrudimi – Martin Burkoň, Pavel Hrstka a René Němeček. „Moderní a chytré technologie se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Máme chytré telefony, televize, domácnosti… My děláme chytrá trička pro běžné nošení z přírodního materiálu s řadou praktických vlastností, ve kterých je lidem celý den dobře. Věříme, že brzy budou mít své místo v každém šatníku,“ říkají.

Trika CityZen nejsou z umělých vláken, ale ze 100% bavlny špičkové kvality. Jejich “nepropotitelnost” je dána speciální úpravou, kterou CityZen® vyvinul a používá jako jediný na světě. Triko díky ní neodvádí pot na povrch látky, ale zachytí ho na vnitřní straně, kde ho rozprostře do velké plochy. Materiál je dokonale prodyšný a velmi rychle schne. Zmenšuje se tak i prostor pro množení vlhkomilných bakterií způsobujících nelibý tělesný zápach. Další mimořádnou vlastností, kterou při každodenním nošení oceníte, je odolnost trička vůči ušpinění a skvrnám – třeba od kávy, červeného vína, kečupu nebo ovocného freshe. Téměř nic na něm neulpí, nečistotu snadno setřete a zmizí beze stopy.

Jak přesně trika CityZen fungují, se můžete podívat na videích:

Milionový byznys se zrodil v hospodě u pivka

René Němeček, mimo jiné absolvent Textilní fakulty TU v Liberci, vzpomíná: „Kdysi dávno po jednom fotbalovém utkání jsme seděli v hospodě u pivka, náhle se objevila druhá vlna potu, která nás sportovce nehezky upravila. Vidina potu nebyla žádoucí a začali jsme s kamarády diskutovat, zda by s tím nešlo něco dělat.“ Značka chytrého oblečení CityZen® však oficiálně vznikla až o mnoho let později s příchodem dvou zkušených profesionálů Pavla Hrstky a Martina Burkoně.

První trika CityZen se prodala před Vánoci 2018, tehdy je balili u Hrstků doma na kuchyňském stole. V roce 2019 přišlo prestižní ocenění Start-up roku, následovalo stěhování do větších prostor, raketový růst výroby, prodeje a tržeb, nadšené reference zákazníků, zájem médií a smělé plány do nového roku: „Letos uvedeme na trh trika pod košili, trika s dlouhým rukávem, stávající trika a polotrika dostanou nové barvy a chystáme také nový materiál dámských trik, kdy ke 100% bavlně přidáme elastan. Samozřejmě stále vyvíjíme další produkty, v plánu jsou pánské antibakteriální boxerky, prémiové košile, trika pro juniory a další,“ rekapituluje Pavel Hrstka.

CityZen® sídlí v Chrudimi, všechny své produkty šije v České republice a s maximálním respektem k přírodě – trika jsou 100% recyklovatelná, při výrobě jsou použity nejmodernější postupy, které šetří vodu. V CityZen® si zkrátka zakládají na dobře odvedené práci, kvalitních produktech a prvotřídním zákaznickém servisu, což ocení každý, kdo se rozhodne chytré oblečení CityZen vyzkoušet na vlastní kůži.