Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Znáte malíře Tomáše Jetelu, Tomáše Absolona a Lukáše Karbuse?

Seznamte se s podmanivými figuracemi Tomáše Jetely, hravými abstrakcemi Tomáše Absolona a zasněnými akvarelovými krajinami Lukáše Karbuse. Všichni tři jsou současní čeští malíři, každý z nich vyniká i mimo hranice České republiky a v jiné oblasti. Jejich díla jsou nově dostupná v portfoliu uměleckého startupu 100ks v podobě limitovaných, očíslovaných, podepsaných a případně i zarámovaných uměleckých tisků. Vstupte do světa opravdového umění a pořiďte si kvalitní české umění za zlomek ceny originálů.

Fascinující figury Tomáše Jetely

Tomáš Jetela (*1986) absolvoval AVU v roce 2005 a už více než 15 let aktivně vystavuje v prestižních evropských galeriích. Jeho malířský styl reflektuje velké mistry, jako jsou Goya nebo Schiele, ale zároveň vyniká svou autentickou syrovostí a expresí. Jetela se netají svou fascinací tvářemi a gesty odrážejícími stav mysli – a často i její rozpolcenost a rozvětvení.

„Femme fatale pro mě nese až magické, nebo mystické konotace. U tohoto obrazu jsem použil mimo jiné dripping, který má symbolizovat takové siločáry, energie, které tato magická, osudová žena vysílá. Stejně tak jako nějaká chapadla, kterými manipuluje se světem,” komentuje malíř dílo Femme Fatale, které nově seženete i v dostupné podobě uměleckého tisku na 100ks.

Tomáš Jetela – Femme Fatale

Limitovaný tisk v tubusu pořídíte od 5 500 Kč.

Zarámovaný limitovaný tisk pořídíte za 7 400 Kč.

Na 100ks seženete v limitované kolekci i jeho figurativní abstrakci Illogical Poetics of Cosmic Perfection, která vznikla v rámci série, kde autor kombinoval fragmenty barokních zátiší s figurací.

Tomáš Jetela – Illogical Poetics of Cosmic Perfection

Limitovaný tisk v tubusu pořídíte od 5 500 Kč.

Zarámovaný limitovaný tisk pořídíte za 7 400 Kč.

Tomáš Absolon – Abstrakce inspirovaná plakátovou estetikou
Tomáš Absolon (*1987) je absolventem AVU a laureátem Ceny kritiky za mladou malbu. Svou práci hojně vystavuje v České republice, například v Národní galerii nebo MeetFactory, brněnské Fait Gallery, ale také v Bruselu, Rotterdamu nebo na Mallorce.

Obraz Man Without Qualities II, který se řadí mezi jedno z Absolonových nejnovějších děl, si hraje s motivem popředí a pozadí, postavou muže, s jejíž čitelností soutěží vše, co je za ní. „Uprostřed obrazu je postava, ale to, co protagonistu formuje a co je nejvýraznější, je prostředí. Pozornost by proto neměla být upřena přímo na něj, ale spíše na jeho nejistou existenci,” komentuje dílo jeho autor.

Tomáš Absolon – Man Without Qualities II

Limitovaný tisk v tubusu pořídíte od 4 800 Kč.

Zarámovaný limitovaný tisk pořídíte od 6 700 Kč.

Akvarelové zjevení Lukáše Karbuse

„Lukáš Karbus, který záměrně žije mimo veškeré kulturní dění na periferii v severních Čechách, je od dob, kdy jeho jedinečnou práci objevila současná umělecká scéna, jakýmsi zjevením,” říká kurátorka Karin Kottová, podle které jeho velkoformátové malby reagují na modernistickou estetiku jednoduchých tvarů a čistých forem, ale zároveň se nechávají vést autorovou schopností doslova se vpíjet do přírody a krajiny. Snad i proto je pro něj tak příhodná technika akvarelu, kdy se jemné barvy vpíjejí do papíru. Vrstvení barev a tónů pak jeho dílům dodává až fraktální smysl pro detail a hloubku.

Práce vybraná pro platformu 100ks je součástí nejnovější série, která vznikla pro Karbusovu aktuální výstavu v pražské Polansky Gallery nazvanou Směr růstu (zahradníkův rok). Obraz stejnou měrou nabízí vhled do vyobrazení přírody, ale i do zrcadlící se abstraktní kompozice.

Lukáš Karbus – Bez názvu

Limitovaný tisk v tubusu pořídíte od 5 000 Kč.

Zarámovaný limitovaný tisk pořídíte od 6 900 Kč.

Limitované tisky od současných českých a slovenských umělců vznikají vždy v nákladu 100 kusů. Všechny jsou podepsané, očíslované a můžete je pořídit i zarámované a chráněné plexisklem s UV v galerijním standardu. Desítky děl, která vybrali přední kurátoři a kurátorky, najdete na webu 100ks.cz