Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Knižní rozhovory Martina Moravce ovládly žebříček nejprodávanějších knih loňského roku

Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem a Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení. Právě tyto dva tituly obsadily první a druhé místo v žebříčku nejprodávanějších knih TOP 10 Svazu českých knihkupců a nakladatelů za rok 2023 v žánru naučná literatura. Respektovaný novinář Martin Moravec na stránkách těchto bestsellerů rozmlouvá s lékařem letecké záchranné služby Markem Dvořákem a elitním vyšetřovatelem Josefem Marešem.

V předcházejících letech Martin Moravec vydal další dvě neméně úspěšné knihy David Hecl: Mluví k vám kapitán a Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku. Všechny čtyři tituly provázejí velmi příznivé reakce čtenářů a například na Databázi knih mají hodnocení přes 90%. Čtenáři oceňují především možnost nahlédnout do každodenní praxe i zákulisí atraktivních profesí a přitažlivou formou získat řadu zajímavých a mnohdy také užitečných informací od inspirativních osobností.

Počet prodaných výtisků čtyř knižních rozhovorů Martina Moravce v součtu už přesáhl hranici 200 000, „Když jsem před pěti lety nervózně oslovil na knihu profesora Beneše, nikdy by mě nenapadlo, jaká série jednou vznikne. Spíš jsem čekal, že mě odmítne a mé spisovatelské ambice pomalu zvadnou,“ vzpomíná na začátky Martin Moravec. „Dnes místo toho dostávám dopisy od lidí, že se díky mým knihám vracejí ke čtení. Že to pro ně jsou první přečtené knihy od školy. Nebo že díky těmto rozhovorům začaly číst i jejich děti. Co víc bych si mohl přát,“ dodává autor. Knihy jsou nyní v prodeji i s podpisy autorů na https://www.knihyodmartina.cz za aktuální – nižší ceny, do kterých se promítlo nově zavedené nulové DPH na knihy.

  • Martin Moravec, Marek Dvořák – Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem, 328 stran, cena 369 Kč,
  • Martin Moravec, Josef Mareš – Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení, 344 stran, cena 369 Kč
  • Martin Moravec, David Hecl – David Hecl: Mluví k vám kapitán, 328 stran, cena 359 Kč, k objednání
  • Martin Moravec, Vladimír Beneš – Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku, 328 stran, cena 349 Kč
  • Knihy seženete na www.knihydobrovsky.cz