Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Divadlo doma na Valentýna? Nosatý romantik Cyrano, Lucie Bílá jako Carmen. Jen dokoupit květinu!

Růže, čokoláda a divadlo! Ať už jste v páru, nebo single, vyberte si na Valentýna jako doprovod některou z vašich divadelních postav. S divadelními tipy Dramoxu si na své přijdou milovníci ulítlých komedií, shakespearovské klasiky i muzikálů. Předplatné do divadla online potěší jako skvělý dárek na poslední chvíli.

Ředitel divadla a herečka, to je domácnost!

Jeden víc uklízí, druhý chodí pozdě, jeden si chce povídat a druhý zas mlčet. Pokud vám jsou tyto situace povědomé, nahlédněte na Valentýna do manželství dramatika Petra Michálka a jeho ženy, herečky Kateřiny Liďákové, a uvidíte, že v tom nejste sami! Umělecké duo se inspirovalo svým životem i známým filmem Dannyho DeVita a v konverzační komedii Válka Roseových nebude! vám naservíruje drsné i romantické scénky z partnerského života. „Je to pozvání k nám do kuchyně,“ prozradil Michálek. „Velkou měrou jsem při psaní čerpal z našeho manželství. Ale co je skutečnost a co fikce? To nechám zahaleno tajemstvím.“

Na atmosféru představení vás naladí i tato pozvánka, kterou oba pro Dramox natočili.

Pokud ještě nemáte předplatné, dárkový poukaz na Dramox můžete pořídit zde. Originálním dárkem potěšíte a výběrem valentýnských inscenací rozhodně zapůsobíte!

Shakespeare lásku umí

Staromilci můžou na Valentýna své drahé polovičce zarecitovat Shakespearovy verše o lásce, kráse i pomíjivosti! Sonety si v Divadle v Dlouhé vzal do parády režijní tandem SKUTR, který ji převedl do originální inscenace s nápaditou scénografií, podmanivou hudbou a skvělými hereckými výkony. Na Dramoxu najdete i nejslavnější milostný příběh všech dob Romeo a Julie v inscenaci z prestižního Stratford festivalu v Shakespearově originále s českými titulky a nemůže chybět ani vzor oddanosti – Cyrano milující svou Roxane v podání výjimečného Martina Hofmanna, který v rozhovoru pro Dramox řekl: „Cyrano je superfrajer světové divadelní literatury, moc ho obdivuju, je to postava, ke které můžete lézt po žebříku jen nahoru.”

Poslechněte si celý rozhovor s Martinem Hofmannem zde.

Maryša na Valentýna je dobrý nápad

Pokud máte radši divočejší vztahy, pozveme vás na jih Španělska, kde nejednomu místnímu muži zamotala hlavu svůdná cikánka Carmen. Zlatou slavici Lucii Bílou doprovázejí muzikálová esa Dasha, Václav Noid Bárta nebo Jiří Korn. Užijte si nejúspěšnější projekt v novodobé historii karlínského divadla online.

Nalaďte se do rytmu s trailerem.

Pomsta může být sladká, o tom zase může vyprávět Maryša. V Divadle Petra Bezruče známou hrdinku bratří Mrštíků ztvárnila skvělá Pavla Gajdošíková, která za ni získala Cenu divadelní kritiky za rok 2018. Zavzpomínat můžete i na nedávno zesnulého barda ostravské scény, Norberta Lichého, který skvěle ztvárnil pana Kopfrkingla v oblíbeném hororu Spalovač mrtvol. Co kdybych tě, má drahá, oběsil? I tak může znít pozvánka na opravdu netradiční romantický večer…

Na Valentýna můžou být i tři…

A tady nám, jak se zdá, někdo přebývá… i to se někdy v milostném životě stává. Sledujte dramatický trojúhelník v podání Davida Prachaře, Lucie Trmíkové a Anny Fialové inspirovaný životem švédského dramatika Augusta Strindberga v inscenaci Spolku JEDL Manželská historie. Jsou na vás vztahy moc složité? Pak buďte v klidu, v roce 2082 opravdové partnery vystřídají roboti. Životní lásku ale možná nenahradí ani ta nejvíc sexy androidka s autenticky chlupatýma nohama. Více se dozvíte v lehce sci-fi představení Den závislosti.