Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

3 způsoby, jak začít žít bez odpadu tedy zero waste

Zero waste neboli bez odpadu je velké téma poslední doby. Cílem je zamezit plýtvání se zdroji a chránit přírodu. Produkty zero waste jsou vyrobeny z recyklovaných či snadno recyklovatelných materiálů a je možné je opakovaně a dlouhodobě používat.

Režim zero waste se snaží efektivně a hospodárně využívat zdroje tak, aby nevznikal zbytečný nerecyklovatelný odpad, který se hromadí v životním prostředí. A jak život bez odpadu zařadit do běžného života? Můžete zkusit následující tři věci zařadit do každodenního režimu a uvidíte sami, že je to velmi lehké.

Velký síťovinový sáček Re-Sack Made Suistained je pomocníkem pro nákup ovoce a zeleniny. Používá se místo klasických mikroténových sáčků a pytlíků. Sáček naplníte vybraným zbožím, zavážete šňůrkou a zvážíte. Síťovinový sáček s přehledem unese několik kilogramů potravin a navíc máte jistotu, že se na rozdíl od těch igelitových neprotrhne a nákup se vám nevysype. Koupíte na BIOOO.cz.

Skleněná láhev Made Sustained Knight o objemu 550 mililitrů je skvělá pro děti do školy i do kanceláře. Díky použití odolných materiálů se nemusíte bát, že by se láhev v tašce rozbila či otevřela. Odolné sklo je doplněno víčkem z bambusu a nerezu, takže vám neunikne ani kapka. Koupíte na BIOOO.cz.

Kompostovatelné sáčky jsou vyráběny v České republice z obnovitelných zdrojů, konkrétně z kukuřičného škrobu. Svačinové sáčky jsou vhodné na zabalení jakéhokoliv jídla, které si chcete přibalit s sebou do tašky, ale můžete je použít i v domácnosti.

Začít můžete základní věcí v podobě láhve na pití a tašky na nákup. Pokud chcete vidět více produktů, které vám usnadní přechod na zero waste režim podívejte se do eshopu BIOOO.cz , který nabízí široké množství výrobků, které neničí přírodu.

foto: BIOOO