Jednou jsem se na Facebooku zmínila, že miluju jógu. Jóga je teď nová černá, ale kvůli tomu jsem tuhle pohybovou aktivitu dělat nezačala. Hlavní důvodu byl ten, že jsem se chtěla začít hýbat a nebavilo mě běhání, které jsem se do té doby snažila provozovat.

Běžet krajinou a snažit se nemyslet na to “že zrovna támhle za tím rohem vyhodím plíce” bylo dost těžké. Uvědomila jsem si, že se nutím k nečemu, co mi nedává smysl a nejsem v tom šťastná.

A protože chci být šťastná začala jsem uvažovat trochu oklikou. Co mě dělá při pohybu šťastnou? Rychlost? Ne. Srozumitelnost cviků? Ano! Rychlá hudba? Ne. Pomalejší hudba a cviky? Ano!

A měla jsem jasno. Místo toho abych se vrhla do prvního jóga kurzu v okolí zapátrala jsem na Youtube a našla si dvě oblíbené ženy, které mi každý den předcvičují jógu u mě doma a téměř zadara. Jediné, co k cvičení potřebuji je podložka, pohodlné oblečení (seženete v eshopu ZOOT) a voda. Já osobně jsem investovala do sportovní podprsenky, která se hodí i na jiné cvičení a užijete ji vždy.

Podložku jsem vybírala docela dlouho a to z toho důvodu, že na trhu je podložek nepřeberené množství. Zkoušela jsem i karimatku, kterou mám z dob festivalů, ale ta už má svoje odžito a navíc není uplně nejvhodnější na cvičení jógy. Ohýbá se a nedrží tvar s vaším tělem. Proto jsem začala pátrat a na doporučení známé jsem došla ke značce Floppy.

71

Ta má skvělé podložky, které se nekrabatí a jsou strašně příjemné na tělo. Při cvičení se podložka tzv. stotožní a sladí s vaším tělem, takže nemáte pocit, že cvičíte na tvrdé zemi a každou chvíli nemusíte kontrolovat, jestli je podložka na svém místě. Oceníte to hlavně doma, věřte mi!

Další vyhodou jsou super designy podložek. Můžete si vybrat svoje barvičky, ornamenty a přiznám se, že krásnější designy jsem na netu nenašla. Podložka byla moje jediná investice, ale obhájila jsem si to tím, že investuji do svého zdraví a to je důležité.

73

Podložku Floppy jsem koupila v eshopu Freshlabels a stála 1790 Kč. Přiznám se, že je to dražší investice, ale vážně ji nelituji. Podložka se mnou cestuje i na chatu, kde si užívám jógu na trávě a i tam perfektně sedí. Tak kdy začnete?