Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Značka Champion® Athleticwear představuje druhou várku z kolekce Muhammada Aliho

Zcela nové kousky inspirované zlatým olympijským medailistou navržené tak, aby se v nich každý cítil jako šampion

Značka Champion, výrobce autentického sportovního oblečení s historií sahající až do roku 1919, a společnost Muhammad Ali Enterprises dnes představily druhou várku z limitované kolekce Muhammada Aliho. Nové vzory a svěží barvy oblečení byly zvoleny tak, aby evokovaly étos sportovní legendy během jejího inspirativního zisku zlaté medaile na olympijských hrách v Římě v roce 1960, kdy Alimu bylo pouhých 18 let.

Oblečení s detaily vycházejícími z historického místa konání her v roce 1960 a tehdejších národních dresů se vyznačuje jedinečnými atletickými akcenty, ikonickými siluetami, luxusními materiály a výrazným řasením. Dámská a pánská kolekce, která se ve Spojených státech prodává v ceně od 35 do 125 dolarů, zahrnuje velikosti od XS až 2XL a najdete v ní mikiny Reverse Weave® s kapucí, svetry se čtvrt zipem, běžecké kalhoty, šortky, trička s potiskem, crop topy, cyklistické šortky, čepice a speciální saténový boxerský župan. Jednotlivé kusy na sobě mají Aliho ikonické citáty, včetně věty „Jsem nejlepší, řekl jsem to ještě předtím, než jsem věděl, že jsem“, a nálepky inspirované olympijskými hrami.

„Muhammad Ali byl v ringu umělcem a zasloužil si obdiv milionů lidí po celém světě. Své fanoušky inspiroval k tomu, aby byli co nejlepší,“ řekl Jon Ram, prezident skupiny HanesBrands pro divizi sportovního oblečení. „Druhá várka z této kolekce umožňuje všem od nadšenců až po profesionální sportovce a fanoušky módy, aby se stali šampiony, kteří svým oblečením vyjadřují, kým jsou, a mohli se u toho cítit sebevědomě a pohodlně.“

Druhá kolekce v několikaletém partnerství značky s firmou Muhammad Ali Enterprises, kterou vlastní společnost Authentic Brands Group (ABG) společně s Lonniem Alim, správcem rodinného fondu Muhammada Aliho (MAFT), zahrnuje globální integraci napříč platformami značky Champion. Kolekce je distribuována prostřednictvím webu Champion.com a maloobchodních prodejen Champion ve Spojených státech, Evropě, Asii, Mexiku a Jižní Americe. Třetí várka je naplánována na konec letošního roku a po ní budou v roce 2022 následovat další.

„Jak by řekl Ali: šampioni nevznikají v tělocvičnách, ale díky něčemu, co mají hluboko v sobě – touze, snu, vizi,“ řekla Katie Jonesová, viceprezidentka skupiny ABG pro oblast zábavy. „Toto partnerství je pokračováním pocty tomu, co bylo pro Aliho za jeho života nejdůležitější.“

U příležitosti představení druhé várky kolekce Muhammada Aliho věnuje společnost Champion dar neziskovému muzeu a kulturnímu centru Muhammad Ali Center se sídlem v Louisville v Kentucky, které se věnuje uctění památky tohoto muže, který pro mnohé tolik znamenal.

Další informace o kolekci a značce Champion se můžete dozvědět na Champion.com a sledujte ji na Instagramu, Twitteru, TikToku a Facebooku.

Champion® Athleticwear

Od roku 1919 nabízí značka Champion kompletní řadu inovativního sportovního oblečení pro muže a ženy, včetně funkčního oblečení, tepláků, triček, sportovních podprsenek, týmových dresů, obuvi a doplňků. SpolečnostChampion používá inovativní design a nejmodernější metody testování výrobků, aby svým zákazníkům poskytla nekompromisní kvalitu. OblečeníChampion lze zakoupit v obchodních domech, sportovních potřebách, specializovaných prodejnách a na stránkách Champion.com. Další informace získáte na telefonním čísle 1-800-315-0563 nebo na Facebook.com/Champion. Sledujte nás na Twitteru @Championusa nebo na Instagramu @Champion. Champion je značka společnosti HanesBrands (NYSE:HBI).

Muhammad Ali

Muhammad Ali je jedním z nejvlivnějších sportovců a humanitárních pracovníků 20. století, který se zasloužil o některé z nejlegendárnějších momentů v historii sportu a ochrany lidských práv. Více než 50 let poté, co získal zlatou medaili v boxu na olympijských hrách v Římě v roce 1960, Aliho odkaz přesahuje hranice ringu a je stále uznáván jako jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších sportovních ikon všech dob.

Jeho nevídaná pracovní morálka, charakteristické boxerské techniky a nebojácnost při prosazování vlastního přesvědčení jsou jen některé z věcí, které přispěly k vytvoření legendy, kterou Muhammad Ali dnes je. Mezi jeho nesčetná ocenění a vyznamenání patří například titul Sportovec století časopisu Sports Illustrated, Sportovec století časopisu GQ, Posel míru OSN, prezidentská medaile svobody a cena organizace Amnesty International za celoživotní dílo. Odkaz Muhammada Aliho je oslavován napříč kulturami a stále inspiruje nejvlivnější současné sportovce, umělce, hudebníky a humanitární pracovníky po celém světě.