Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Výrobce českých hodinek PRIM má v plánu výrazný růst, stoupá zájem o limitované edice i hodinky z drahých kovů

Společnost ELTON hodinářská vyrábí v Novém Městě nad Metují náramkové hodinky PRIM již víc než sedmdesát let. Firma se dnes zaměřuje především na produkci mechanických hodinek a díky manufakturnímu způsobu výroby je v tomto oboru českým unikátem. V současné době je ELTON součástí holdingu Czechoslovak Group, po boku dalších tradičních českých značek. Zázemí silné skupiny umožnilo další rozvoj společnosti, včetně investic do technologií i nových prodejen v Praze a domovském Novém Městě nad Metují.

Výroba hodinek s vlastním mechanickým strojkem je v hodinářském segmentu mimořádně ceněná. Díky společnosti ELTON hodinářská se tedy Česká republika řadí v tomto oboru mezi světovou elitu. “Hodinky zřejmě nikdy nebudou tím, co by skupinu CSG živilo, ale jedná se o krásnou řemeslnou výrobu i design. Vážíme si toho, že máme v holdingu takovou tradiční značku s výjimečným produktem,“ podotýká David Chour, místopředseda představenstva CSG.

Uplynulý rok představoval pro firmu velkou výzvu. Dlouhodobé uzavření prodejen nebylo pro výrobce luxusních hodinek optimální. Díky využití nových prodejních strategií se však podařilo udržet stabilní ekonomickou situaci a připravit se na další rozvoj.

Pro rok 2021 si společnost ELTON hodinářská, pod vedením nové generální ředitelky Renaty Červenák Nývltové, stanovila poměrně vysoké cíle. Výrobu mechanických hodinek a obrat společnosti plánuje navýšit o téměř 40 procent. Aktuální výsledky potvrzují, že tato ambice rozhodně není přehnaná ani v době, kdy se svět potýká s koronavirovou krizí.

Hodinky PRIM jsou v posledních letech považovány také za výhodnou investici. To se potvrdilo i nyní, ve chvíli, kdy si zákazníci ještě pečlivěji rozmýšlejí, do čeho své peníze vloží. Velkému zájmu sběratelů a investorů se těší zejména limitované edice.

PRIM POPULAR, hodinky připravené ve spolupráci s automobilkou ŠKODA AUTO, zaujaly především netradičním a propracovaným designem. Šedesátikusová edice byla v prosinci vyprodána během několika týdnů.

Ještě větší zájem zaznamenala edice PRIM ORLÍK 38 TITAN, inspirovaná československou hodinářskou ikonou. Po jejím uvedení na trh v polovině května stačilo jen několik dní a osmdesát kusů hodinek mělo své majitele. Takový zájem potvrzuje stoupající kvalitu hodinek PRIM, a to jak z pohledu designu, tak výroby.

“Vedle limitovaných edic jsme zaznamenali také zvýšený zájem o hodinky z drahých kovů,“ říká generální ředitelka Renata Červenák Nývltová.

Pro některé zákazníky se stává motivací k nákupu i podpora tradiční české výroby. Hodinky PRIM mají navíc velmi dobré jméno, stojí za nimi tradice a prověřená kvalita. “Pro mnohé české firmy je propojení s námi prestiží, a toho si velmi vážíme. V letošním roce plánujeme spolupráci napříč českým průmyslem dále posilovat, ať se již jedná o firmy v rámci skupiny CSG, tak i další tradiční společnosti,“ uzavírá ředitelka ELTON hodinářská.