Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Vychází kniha Svět hry Cyberpunk 2077 – bible všech fanoušků očekávané hry je tady

Co se týče her, tenhle rok mají všichni jasno. Počítačovou hrou roku (a možná nejen tohoto) je hra Cyberpunk 2077, která vyjde v prosinci. Ovšem ještě dříve, než se tak stane, můžete zjistit vše podstatné o technologii zítřka, kybernetice, zbraních i vozidlech. Stačí si pořídit žhavou novinku – průvodce Svět hry Cyberpunk 2077.  

Za novou hrou Cyberpunk 2077 stojí slavná polská firma CD Project RED, která mimo jiné stvořila skvělého Zaklínače. A podobně jako u něj, i zde bude kladen důraz na příběh, na komplikovaný a vůbec ne černobílý svět, na rozhodnutí, jež důkladně otestují hráčovo morální nastavení. Tvůrci vytvořili zcela nový svět plný implantátů, fascinující techniky, podivných gangů, revolucionářů a korporací bojujících o moc. Jde o rozmáchlý svět s vlastní historií i pravidly, a právě tímto světem vás kniha Svět hry Cyberpunk 2077 provede.

Titul Svět hry Cyberpunk 2077 je opravdu nádherná záležitost. Ve velkém formátu, na téměř 200 barevných stranách představí vše, co na hráče čeká. Jednotlivé čtvrti města, gangy, kulturu, frakce, a především samostatnou historii Night City.

„Kniha vychází těsně před vydáním hry,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW. „Naštěstí neprozrazuje nic z příběhu, jen vykresluje svět, vysvětluje rozložení sil a částečně i motivace okolních postav. Pomůže hráčům líp se orientovat a chápat vesmír, ve kterém se budou procházet. A ten svět je opravdu hodně propracovaný. Ono není divu, buduje se už nějakých pár desetiletí, všechno začalo původní stolní hrou Cyberpunk 2020, pokračovalo knihami – a hra je výsledek desítek let pilování světa.“

Titul zpracováním připomíná úspěšnou sérii World od Warcraft: Kroniky. Najdete tu jak události, které se odehrály ještě před začátkem hry (včetně čtvrté korporátní války), průvodce virtuální realitou, rozpisy jednotlivých gangů, ale třeba i reklamy na různá tělesná vylepšení či jiné služby. Jednoduše nahlédnete do temné budoucnosti, kde násilí, útlak a kyber implantáty nejsou jen běžnými nástroji, ba naopak, jsou nezbytné k tomu, abyste se dostali dopředu.

Svět hry Cyberpunk 2077, který u nás vydává Nakladatelství CREW spolu s nakladatelstvím Fantom Print – expertem na herní tituly, vychází v elegantním provedení. O překlad se postaral Filip Ženíšek, právě on překládal do češtiny i samotnou hru.

Titul Svět hry Cyberpunk 2077 vydává komiksové Nakladatelství CREW spolu s nakladatelstvím Fantom Print. Vychází 19. listopadu 2020 a je k dostání na www.knihydobrovsky.cz.