VELKÁ RECENZE: UBER, Liftago a Taxify! Která taxi aplikace je ta nejlepší?

Jízdu taxíkem využívám po Praze poměrně často a tak jsem pro vás prověřila trojlístek nejoblíbenějších aplikací. Za každou recenzí najdete kód na jízdu ZDARMA pokud se rozhodnete aplikaci vyzkoušet. Tak jdeme na to!

 

Česká přepravní platforma Liftago, je pro mne osobně nejspolehlivější volba. Aplikace je přehledná a snadno ovladatelná.

Co je nutné zadat při registraci do aplikace: Jméno, email, telefon (v případě, že se s vámi řidič potřebuje spojit). Propojení s kreditní kartou – jízda autem se platí přes aplikaci kreditní kartou.

Při objednání vozu stačí napsat vaši adresu a cílovou adresu. Po odeslání poptávky se zobrazí nabídka řidičů, kteří se nacházejí ve vašem nejbližším okolí. Řidiče si můžete vybírat podle ceny jízdného na km a podle typu auta. Během cesty uvidíte na obrazovce telefonu trasu, ujeté kilometry a aktuální částku. Na konci jízdy můžete řidiče ohodnotit hvězdičkami. Hvězdičky používá i Miloš Čermák a jsou pro něj důležité!

Do aplikace patří možnost uplatnit promo kód. Promo kódy rozdává Liftago většinou při svátcích nebo narozeninách.

Při zadání tohoto promo kódu “TEREZA5502” můžete vyzkoušet první jízdu s Liftagem ZDARMA (do výše 300 Kč).

Zajímavost:  Nově se služba Liftago  zobrazuje i MHD. V brzké době bude do aplikace přidána platforma IDOS. Důvod je jednoduchý – absolutní přehled jak se nejrychleji dostanete k cíli. Ať už s Liftagem nebo MHD.

UBER konečně dorazil před pár měsíci i do ČR. I když tady moc v oblibě není (alespoň u českých taxikářů). Aplikace má moc hezkou grafiku a součástí je přehledné menu. Při hledání auta, které vás poveze můžete pozorovat auta ve vašem okolí, která se projíždějí v reálném čase na displeji. Při výběru auta nesmí chybět ani následující informace: kolik se vás do auta vejde, za jak dlouho auto dorazí a kolik je minimální cena jízdného.

Co je nutné zadat při registraci do aplikace: Jméno, email, telefon (v případě, že se s vámi řidič potřebuje spojit). Propojení s kreditní kartou – jízda autem se platí přes aplikaci platební kartou.

Při výběru auta můžete volit mezi tzv uberPOP nebo BLACK.

Pokud chcete vyzkoušet UBER stačí zadat do aplikace tento promo kód “4ykzp8Zeue” na první jízdu ZDARMA!

Zajímavost: Čas od času dělá UBER zajímavé akce. Třeba vám přiveze do práce koťátko nebo koláč! (dovolila jsem si uzmout Twitter status Filipa Rožánka)

Taxify jsem začala používat v úplných začátcích. Z toho důvodu jsem neměla moc štěstí na kvalitní servis. Nepříjemná zkušenost s řidičem, který si stěžoval snad na všechno a ve finále mě ještě pokáral, že jsem nejela dost dlouhou trasu? To mě odradilo na dlouho. Dala jsem Taxify ještě jednu šanci cca po měsíci a byla jsem příjemně překvapena. Vše bylo v pořádku.

Aplikace je přehledná a lehce ovladatelná. Musím ale přiznat, že má slabá místa. Když jsem si chtěla poprvé objednat taxi byla jsem zvyklá, že si svého řidiče mohu vybrat. Aplikace Taxify mi však nabídla pouze zadání adresy a volbu Potvrdit adresu a poté Objednat taxi ( s poznámkou, že očkávaný příjezd  je do 1 minuty viz printscreen). Opravdu chci použít taxi aplikaci, která má ve svém nastavení překlepy? Další chybou je, že aplikace tzv padá pokaždé, když chci nahlédnout do kategorie Vaše jízdy a pro kliknout se na popis mé jízdy.

Co je nutné zadat při registraci do app: Jméno, email, telefon (v případě, že se s vámi řidič potřebuje spojit). Propojení s kreditní kartou – jízda autem se platí přes aplikaci kreditní kartou.

Zajímavost: Taxify vytváří mobilní aplikace na objednávání taxi a webový software pro dispečinky. Není to tedy klasická taxi služba. O to víc mě zaráží špatné fungování a chyby v aplikaci.

Pokud budete sledovat Instagram taxify, možná čas od času narazíte na slevové kódy na vaši jízdu.

Než se tak stane vyzkoušejte kód “6PRUA” na vaši první jízdu ZDARMA

Máte jiné zkušenosti než já? Napište mi je do komentářů!

One thought on “VELKÁ RECENZE: UBER, Liftago a Taxify! Která taxi aplikace je ta nejlepší?

  1. Ahoj, zkus si stáhnout Hopin a vyzkoušet
    Jsem maximálně spokojený 😉

Comments are closed.