V LESE FEST 2021 je úspěšně za námi. Užili jsme si ho spolu s vámi. Děkujeme!

3.ročník festivalu (nejen) pro rodiny s dětmi (oslava konce školního roku a začátku prázdnin)

Školka v lese obecně prospěšné společnosti Prostor plus uspořádala v pátek 25. června od 15 hodin už třetí ročník festivalu (nejen) pro rodiny s dětmi – V lese fest. Již tradičním místem se stala
Medvědí louka v lesoparku Borky. I přes nepřízeň počasí přišlo mnoho návštěvníků. I přesto, že se kvůli dešti program měnil a hodně se improvizovalo, festivalový areál vibroval pozitivní náladou.

Děti měly možnost si v dílničkách vyrobit hudební nástroje z přírodnin a recyklovaného materiálu,povozit se na kolotoči řezbáře Matěje nebo si ve vlesefestovém kadeřnictví nechat vplést
do vlasů kousek louky a lesa.

Na pódiu vystoupila kapela mladých talentů Terne Čave Kolín a funková kapela Pharamis.
Četly se pohádky a pro děti i rodiče zahrála skvělá divadelní kapela Chytej ušima. Nechyběl ani tanec, o který se postaral taneční soubor Čercheničky a akrobatické vystoupení Flying Boys, kteří k V lese festu neodmyslitelně patří. Kolín tak mohl přivítat již tradiční festival, který je oslavou konce školního roku a uvítáním léta.

Děti potěšilo čtení pohádek či otevření nové naučné stezky Školky v lese – Stezky veverky Agáty. Ladem jsme nenechali ani banánové krabice, v kterých Prostor Plus dostává potravinovou pomoc pro své klienty. Děti z 5. ZŠ Mnichovická je pomalovaly a vy jste si z nich na V lese festu postavili bunkr. Reakce jedné z návštěvnic mluví za vše:

“Máte neuvěřitelné nápady. Róza si vyrobila takové to rachtátko nebo řachtátko, nevím přesně, jak jste to pojmenovali. Ale byla unešená a mně se to taky moc líbilo. Stany ze záclon na čtení byly naprostá bomba. Jáchym vydržel strašně dlouho v dřevěných odřezcích a ještě dýl v papírových bednách. A květinové kadeřnictví! Aaaaach! nejradši bych se byla bývala taky nechala učesat. No a dřevěný kolotoč. No prostě všechno! A pivo z Malešova mi udělalo obzvlášť radost. Prostě jste fakt úžasní a těším se napřesrok.”

Organizátor: Obecně prospěšná společnost Prostor Plus a dětská skupina Školka v lese

Tým V lese festu a parťáci festivalu
město Kolín / Středočeský kraj / NF Tesco / NROS / JON.CZ / Colognia press / AVE Kolín
Tamer – lokální výrobce a prodejce vodítek pro psy / Kopos Kolín / V lese fest podporuje Carpe Orbis z.s., která se zaměřuje na neformální vzdělávání dětí.