Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Toužíte jednou pro vždy zhubnout? Variantou může být proteinová dieta!

Ketónová dieta (také známá jako proteinová dieta) je vysokotučná, střední bílkovinová a nízkosacharidová strava, která se zaměřuje na minimalizaci příjmu sacharidů a podporuje tělo vstoupit do stavu zvaného ketóza. V ketóze tělo začne spalovat tuky jako primární zdroj energie, místo sacharidů.

Když člověk začne konzumovat málo sacharidů, tělo se musí obrátit na jiný zdroj energie. Tuky se začnou štěpit na malé molekuly zvané ketony, které mohou být využity jako palivo pro tělo, včetně mozku. Když se tělo dostane do stavu ketózy, hladina inzulínu se snižuje, což může pomoci při kontrole hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Největší chybou hubnutí je NEJÍST!

Princip ketónové diety spočívá v tom, že se snaží minimalizovat příjem sacharidů a nahradit je zdroji tuků a bílkovin. V praxi to znamená jíst potraviny jako jsou:

  • Množství zeleniny s nízkým obsahem sacharidů, jako jsou listové zeleniny, brokolice a květák
  • Potraviny s vysokým obsahem tuků, jako jsou maso, ryby, vejce, avokádo, olivy a ořechy
  • Potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou maso, ryby, vejce, tofu a některé druhy sýrů

Na druhé straně se proteinová dieta snaží minimalizovat příjem sacharidů, jako jsou cukry, sladké nápoje, bílý chléb, těstoviny a rýže. Místo nich se doporučuje konzumovat sacharidy s nízkým obsahem, jako jsou celozrnné produkty, ovoce s nízkým obsahem cukru a ořechy.

Osvědčená česká verze

Z českých produktů se této formě hubnutí věnuje Ketomix.cz, který nabízí produkty KetoMIX. Jsou vyvinuty týmem odborníků v čele se specialistou na proteiny a výživovou poradkyní. Aby bylo zachováno účinné složení a zároveň si zákazníci více pochutnali, byla věnována vývoji maximální péče.

Výhody

A jaké výhody mimo jiné Ketomix nabízí? Zákazníci mohou využít před i po hubnutí výživovou poradnu, kde obdrží po skončení keto diety jídelníček zdarma a také rady a tipy, jak se vyhnout jo-jo efektu. Před hubnutím zase zákazníky namotivují případně poradí tu nejvhodnější variantu balíčku.

Nevýhody

Důležité je poznamenat, že keto dieta může být pro tělo stresující a nepohodlná, a také může být náročná na dodržování. Před zahájením této stravy je vhodné se poradit se zdravotním odborníkem a zvážit, zda je vhodná pro vaše zdravotní podmínky a cíle.