Šperky z minerálů prospívají i alergikům

Šperky z minerálů prospívají i alergikům

Každý člověk je originál. A tak se obzvláště alergikům stává, že nemohou nosit obyčejné kovové řetízky, náušnice nebo náramky. Ty sice mají barvu stříbra nebo zlata, ale po čase ztratí svůj lesk a na kůži se objeví nepříjemná vyrážka a svědění.

Tohoto faktu si z vlastní zkušenosti všimla Tereza. Zakladatelka nové značky šperků SOI. “Byla jsem jako detektor špatných kovů. Nemohla jsem si dát na uši nic, co vykazovalo stopu obyčejného kovu. Později jsem si všimla, že v obchodních domech a drogériích se prodává hlavně tento druh šperků a to i pod záminkou toho, že jde o šperk stříbrný nebo zlatý. Proč utrácet peníze za špatné šperky, které způsobují alergie?”.

A tak se spojila dlouholetá vášeň pro výrobu šperků a odhodlání poskytnout lidem se stejným problém originální šperky. Tereza se navíc zajímá dlouhá léta o kameny a zná jejich funkce. A použít je do výroby šperků se přímo nabízelo.

“Minerální kameny jsou velký hit, ale málokdo ví, jak je správně používat a proč je nosit. Rozhodla jsem se kameny upravovat přímo tak, aby byly součástí šperku a kámen se stal součástí vašeho já. Jak totiž říkáme na našem webuSOI je v souladu s vaším já, v souladu s přírodou, v souladu s energií. Energií, kterou každý z nás vlastní a může ji chránit, posilovat, uzdravovat a nabíjet prostřednictvím šperků.”

Designy šperků se dělí na dva druhy. Décor – což jsou klasické bižuterní kousky s minerálními kameny a poté řada Exclusiv. Ta je určena primárně alergikům. Na jejich výrobu je použito pouze stříbro, které je buď pozlacené nebo potažené speciální vrstvou rhodia. Rhodium je výjimečné svou odolností proti opotřebení a tím, že nečerná. Také neobsahuje nikl, takže je vhodné i pro alergiky. Součástí řady Exclusiv je chirurgická ocel, stříbrné přívěsky ryzosti 925/1000 a české korálky Preciosa.

SOI znamená francouzsky Já. SOI je určena pro všechny ženy, které si uvědomují sami sebe nebo to chtějí změnit. A kameny? Ty jim v tom jen pomohou.” říká Tereza.

“Soi jsi ty. Každá část tebe je originál. Stejně jako ručně vyráběné šperky z minerálů a drahých kamenů. Každý šperk má svou jedinečnou energii.”

Značka SOI také šetří s plasty. Znamená to, že nabalení šperků jsou použité krabičky z recyklovaného papíru. Potisk krabiček je také vytvořen ručně. Šperky jsou zabaleny v elegantních sáčcích z organzy, což je přírodní hedvábí.

Back to Top