Pojď, budu ti číst! Startuje další ročník Týdne čtení dětem

Jedenáctý ročník tradičního týdne oslav literatury a společného čtení Týden čtení dětem se letos opět koná v netradičním termínu od 4. do 10. října.  Ve městech a obcích po celé republice proběhnou desítky akcí, na kterých se bude číst, vyprávět, tvořit, zpívat, hrát a sdílet.

Slavnostní zahájení se uskuteční v pondělí 4. října Luhačovicích a přivede do kulturního domu ELEKTRA spisovatelku Petru Dvořákovou, zpěvačku KACZI, herce Miroslava Etzlera a Roberta Jaškówa a soubor oblíbeného scénického čtení LiStOVáNí. Průvodcem programem pro děti z místních základních škol bude herec a moderátor Lukáš Hejlík. Na inauguraci zazní píseň Budu jejich ochráncem, která právě v říjnu slaví své první narozeniny.

Čtení dětem přináší jen a jen výhody. Předčítání rozvíjí představivost, paměť i kritické myšlení, které je v dnešní době tak důležité. Čtení a předčítání je jako křižovatka s nepřeberným množstvím cest plných dobrodružství, po kterých se díky nám, rodičům, naše dítko vydává do dospělosti,” říká Eva Katrušáková.

Týden čtení dětem je každoročním vrcholem celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem.

Celé Česko čte dětem je nezisková organizace a celostátní osvětová kampaň, jejímž hlavním posláním je šířit myšlenku o zásadním vlivu pravidelného předčítání na emoční zdraví dětí a mládeže. Celé Česko čte dětem se na konci roku 2017 stalo Neziskovkou roku 2017 ve své kategorii, v roce 2018 natočilo svůj v pořadí již třetí důležitý TV spot Kontrasty. V roce 2020 spatřila světlo světa první písnička pro společnost s názvem Budu jejich ochráncem, kterou nazpívali různí populární interpreti (Richard Krajčo, David Stypka, Mirai Navrátil, Kaczi, Štěpán Kozub a další). Kampaň neříká “Jdi a čti si!”, ale “Pojď, budu Ti číst.” Je o společném sdílení času, prostoru a emocí.​