ART, KNIHY

Papelote vydává novou řadu diářů pro rok 2021. V nejisté době se inspirují silou lidských emocí

České papírnictví papelote představuje vždy v říjnu kolekci diářů pro následující rok. Novou sérii provází téma emocí v jejich kráse, síle, velikosti i nejednoznačnosti. Diáře se objevují ve třech řadách rozdělených podle materiálu obalu, látkový Fabrico, papírový Elemento a Vega z veganské kůže.

Diáře od papelote se staly symbolem toho nejlepšího, co u nás lze v papírenské oblasti sehnat. Značka ověnčená mnoha cenami nabízí produkty z ekologicky šetrných a pečlivě vybraných materiálů, vyráběné
v Česku a navržené ve vlastním grafickém studiu.

Po loňském návratu k přírodě přichází letos návrat člověka k sobě samému a s ním spojené téma emocí. A právě jejich živelnost, ale i niternost nové diáře ztvárňují. „Mottem nové série je Emotion creates motion. Emoce mají obrovskou moc a jsou často tím, co nás v životě posouvá dál, co nás nutí pohnout se z místa,” přibližuje téma série pro rok 2021 kreativní ředitelka papelote Kateřina Šachová. A vysvětluje: „Emoce jsme se snažili ztvárnit komplexně, i v jejich nejednoznačnosti. Možná, že první a nejdůležitější krok je prostě uznat jim právo na existenci, protože nás doprovázejí každodenně. A diáře, které máme také v rukou denně, by nám to mohly pěkně připomínat.”

V roce 2021 bude na výběr ze tří léty prověřených a mezi zákazníky oblíbených sérií: Fabrico, Elemento a Vega.
Diáře zakoupíte v nové prodejně na Letné na adrese Milady Horákové 11 nebo na papelote.cz. Diáře Papelote také seženete v knihkupectví Dobrovský.