ART, HOT NEWS, KNIHY

Papelote představuje výrobky z veganské kůže šetrné k lidem i planetě

 Veganská kůže, pratelný papír, směs celulózy a latexu nebo jazykem papelote Vega. Různé názvy pro tentýž neuvěřitelně odolný materiál. V papelote se objevuje na téměř desítce výrobků, kterým zaručuje delší životnost, skvělou odolnost a elegantní vzhled.

Veganská kůže trochu připomíná semiš, na dotek je podobně hladivá. Stejně jako klasická kůže, i ta veganská časem pracuje a získává patinu, která jí dodává punc originality. V papelote se používá jako měkký a zároveň odolný obal zápisníků a materiál na desky. Najít ji můžete i na samostatných kroužkových deskách, které jsou silnější a pevnější, aby lépe držely tvar.

Co je přesně pratelný papír neboli Vega zač? Ten na výrobcích papelote je vyráběný v Itálii. Jeho hlavními složkami jsou celulóza – přírodní buničina získávaná ze dřeva, a latex.

Celulóza použitá v materiálu Vega má certifikát FSC – Forestry Stewardship Council, který zaručuje, že dřevo, ze kterého je celulóza získána, pochází ze zodpovědně pěstovaných lesů. Nejen vůči prostředí, ale i vůči lidem, kteří v nich pracují. FSC je považován za nejpřísnější mezinárodní standard pro odpovědné lesnictví.

Materiál Vega samotný má certifikát OEKO-TEX®️, který zkoumá škodlivé látky v textiliích a zajišťuje, že výrobky s tímto certifikátem žádné škodliviny neobsahují. Při výrobě materiálu v Itálii se kladl důraz na snížení emisí CO2, spotřeby energie i vody.

Diáře a sešity můžete zakoupit také na www.vemzu.cz.