Národní divadlo představuje originální zápisníky Spící krasavice

Není mnoho lepších způsobů, jak zaznamenat myšlenky, plány, vize, zážitky… než si je vlastnoručně zapsat. A vůbec nejlepší je svěřit je zápisníku, který má svůj skutečný příběh a jehož prázdné stránky jsou výzvou a inspirací. Právě takové prodává nový umělecký e-shop 2market.cz: Sada bloků Spící krasavice – Princezna Aurora, Víla a Modrý pták – vznikla upcyklací v Národním divadle, kde pod logem NDup dostávají neužitečné kousky druhý život. Zápisníky jsou výsledkem spolupráce Národního divadla s chráněnou dílnou Lemniskata a manufakturou Papirea.

Když loni švadleny v Ateliérech a dílnách Národního divadla šily kostýmy pro balet Spící krasavice, odstřižky látek nevyhodily, ale posbíraly a roztřídily podle rolí a barev. V chráněné dílně Lemniskata je rozstříhali na drobné kousíčky, z nichž v malé manufaktuře Papirea v podhůří Ještědu vytvořili ruční papír. Poté se archy vrátily do chráněné dílny, kde z nich vznikly nevšední bloky. Každý zápisník má uvnitř kresbu konkrétní postavy z příběhu Spící krasavice – kostýmní návrh Pabla Núñeze, otisk jejího charakteru pak symbolizuje barva zápisníku: Růžový sní jako princezna Aurora po polibku, zelený nese naději víl, modrý čechrá svá ptačí pírka…

Zápisníky z kolekce Spící krasavice jsou v prodeji v novém uměleckém e-shopu 2market.cz, stejně jako další originální tvorba, merch, sběratelské kousky, jedinečné dárky, podepsaná díla – vše od českých umělců. V e-shopu 2market.cz se potkávají́ tvůrci známí́ i ti ještě neobjevení, protínají́ se různé́ generace, žánry i regiony. Součástí platformy 2market.cz je kulturní́ e-magazín.