Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Limitované tisky od vyhledávaných umělkyň Anny Ruth a Ester Knapové pořídíte nově na 100ks

Vysoce kvalitní a přesto dostupné. Takové jsou očíslované a podepsané umělecké tisky, které vznikly v limitovaném počtu 100 ks. Poslední dvě novinky úspěšných mladých autorek v portfoliu uměleckého startupu, které doporučili renomovaní kurátoři, stojí v zajímavém protikladu.

Dvě žádané umělkyně, které obě pracují s motivem rostlin a míst s nimi spojenými. Obě díla jsou inspirována magickým prvkem, každé však vyznívá jinak. Vábí vás podmanivý a opojný svět Zahrady od Anny Ruth, nebo chcete bezpečně spočinout v pohádkovém Sadu od Ester Knapové?

Anna Ruth – Garden

Anna Ruth (*1994), nedávná absolventka pražské AVU, patří mezi nejvyhledávanější mladé umělkyně. Její realistické a zároveň snové malby vás přenesou na nejrůznější mystická místa, která dokáže fascinujícím způsobem probouzet k životu.

„Ústředním motivem obrazu Zahrada je durman, květina sloužící k přípravě čarodějnických lektvarů, jedů i nápojů lásky, které se v angličtině říká Angel’s nebo Devil’s Trumpet. V podání Anny Ruth jsou její nebezpečně ladné květy schované za zlatým plotem. Ani ten jim ale nezabrání vtáhnout nás do jejich podmanivého, jedovatého i opojného světa,” komentuje dílo kurátorka Karin Kottová.

Anna Ruth si na umělecké scéně rychle vybudovala své šarmantní místo a letos se kromě několika výstav v Česku účastní také veletrhů SWAB v Barceloně nebo Contemporary Istanbul v Turecku.

Ester Knapová – Sad

Ester Knapová (*1993) už na 100ks.cz své dílo prezentovala. Tisk s názvem Kombajny se vyprodal během několika měsíců a nyní přichází s dalším dílem inspirovaným dětstvím. Obraz Sad je ze série maleb inspirovaných pohádkou Bratři Lví srdce od Astrid Lindgrenové, první knihou, kterou autorka jako malá sama přečetla. Sad je volnou ilustrací Třešňového údolí, kde se část příběhu odehrává.

„Je pro mě symbolem úlevy a bezpečí,” vysvětluje autorka, která zdůrazňuje i význam barev, skrze které vyjadřuje emoci nebo atmosféru.

Ve své tvorbě se Ester Knapová zajímá převážně o vlastní paměť a vzpomínky. Díla vznikající v přítomnosti zároveň odrážejí i to, co prožívá teď. Malbu vnímá autorka jako ideální médium, které umožňuje propojení časů vyjádření sebe sama skrz minulost i přítomnost.

Limitované tisky v nákladu 100 kusů jsou podepsané, očíslované a můžete je pořídit i zarámované a chráněné plexisklem s UV v galerijním standardu. Desítky děl od současných českých a slovenských umělců, která vybrali přední kurátoři a kurátorky, najdete na webu 100ks.cz.