Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Ladislav Zibura vytvořil vlastní diář na rok 2021

Spisovatel a cestovatel Ladislav Zibura vytvořil ve spolupráci s papelote diář pro rok 2021 s názvem Rok malých dobrodružství. Drobné výzvy, které můžete plnit, aniž byste museli překročit hranice země nebo dokonce obce, vám dokážou, že dobrodružství není stav věcí, ale mysli. A zažívat jej může každý.

Někdo tomu říká posouvání limitů, jiní mluví o vystoupení ze své komfortní zóny. Existuje ale krásné české slovo, které tento kýžený životní přístup pojmenovává dokonale: dobrodružství. „Nemusíte se hned potápět se žraloky. Dobrodružné může být i hledání čtyřlístků. Což je jeden z drobných úkolů, které diář Rok malých dobrodružství provázejí,“ vysvětluje jeho autor Ladislav Zibura.

Uvnitř diáře najdete kromě týdenního kalendária s prázdnou stranou na poznámky také 52 samolepek s malými zpestřeními a výzvami. „Diář si může každý upravit a používat podle sebe. Samolepky s výzvami si lepíte k jednotlivým dnům podle toho, na co si zrovna troufáte,” přibližuje použití Ladislav Zibura. Výzvy jako Pošlete někomu pohled, Začněte s něčím, co dlouho odkládáte nebo Koukněte se na svět z výšky podle něj vnesou špetku dobrodružství i do toho nejobyčejnějšího dne. Na stránkách diáře pak najdete ke každé výzvě pár vysvětlujících vět.

V diáři se občas objevuje také „Zásah shůry”, tedy konkrétní úkol přímo na určitý den. Třeba Udělejte si něčím radost nebo Ukliďte si pracovní stůl. V kapse diáře je pak přiložená mapka ČR, která má na druhé straně tabulku, kam si můžete všechna dobrodružství poznamenat a zároveň je vnést do mapy. Diář vycházející v limitované edici má dvě varianty, bleděmodrou a barevnou, kterou zdobí výřez ilustrace od Tomski & Polanski z jedné z Ladislavových knih.

Ladislav Zibura i papelote věří, že pokud člověk pohlédne na život z trochu jiného úhlu, zjistí, že dobrodružství může najít všude. A jejich společný diář se postará o to, aby svůj rok malých dobrodružství mohl zažít kdokoliv a odkudkoliv.

Diář 2021 od Ladislava Zibury, 2 barevné varianty, formát: menší A5 (13 x 18 cm), koupíte na eshopu Papelote nebo na www.knihydobrovsky.cz.