Kde sehnat opravdu účinné české roušky? Pozor na klamavé eshopy!

Kde sehnat opravdu účinné české roušky? Pozor na klamavé eshopy!

Téma Covidu se dotklo nás všech. Všichni jsme zahlcováni každý den množstvím informací a nikdo pořádně neví, co se vlastně děje. Jediné, co víme na sto procent je fakt, že roušky opravdu fungují. I když se mezi námi objeví i tací, kteří věří různým konspiracím. Ale o těch tu dnes mluvit nebudeme.

Pokud chcete chránit sebe, své nejbližší okolí a hlavně děti, dejte si pozor na klamavou reklamu a eshopy, které se snaží na této krizi pouze vydělat. Nabízejí roušky za levné ceny, ale pouze je pře prodávají z čínských eshopů. Jak tedy poznat eshop, který prodává opravdu kvalitní roušky?

Jak poznat kvalitní roušku?

První, na co se zaměřte, je označení CE neboli prohlášení výrobce o shodě. To potvrzuje, že rouška na základě testování splňuje předepsané parametry dané příslušnými normami. Když ho najdete, máte jistotu, že kupujete produkt, který splňuje parametry a zároveň je bezpečný.

Dále je potřeba sledovat konkrétní normy, které platí pro roušky a respirátory. Zaměříme se hlavně na evropské normy, které jsou u nás převážně používané. Neberte v potaz čínské normy, které jsou rozdílné! Ne všechny normy platí pro boj s koronavirem.

Volte kvalitu před kvantitou

Kvalitu roušek můžete odvodit od počtu vrstev, ze kterých se skládají. Na trhu existují jednovrstvé, dvouvrstvé a třívrstvé roušky. Ty s třívrstvou strukturou poskytují nejlepší ochranu.

Větší pravděpodobnost kvality a hygienické nezávadnosti máte, když je dohledatelný výrobce a roušky necestují přes půl světa. V České republice řada výrobců od vypuknutí korona virové pandemie navýšila své kapacity pro výrobu ochranných pomůcek a můžeme tak celkem lehce zakoupit kvalitní české roušky s certifikací. České roušky vysoké kvality seženete např. v eshopu Preventiko.cz, který nabízí i vysoce účinné roušky pro děti!

Sázka na jistotu? Respirátor

Pro respirátory platí norma EN 149+A1 a podle filtrační účinnosti se dělí na třídu FFP1, FFP2, FFP3. Tato označení jsou klíčové pro míru účinnosti respirátorů:

– Třída ochrany FFP1 – nejnižší třída. Filtrační účinnost >80 %

– Třída ochrany FFP2 – střední třída. Filtrační účinnost >94 %

– Třída ochrany FFP3 – nejvyšší třída. Filtrační účinnost >99 %

Pro úplnost – u respirátorů se často můžete setkat s označením KN95. Jedná se o označení respirátoru podle čínské normy a svou účinností odpovídá třídě FFP2.

Kvalitní certifikované respirátory poznáte podle uvedení značky CE s číselným kódem, normy EN 149, typu filtrace a výrobce.

Kupujte prosím jen a pouze kvalitní certifikované ochranné pomůcky. Jedním z předních a bezpečných cest je již zmíněný eshop s rouškami Preventiko.cz, který dodává především české výrobky a to i od nano firem!

Zůstaňte v bezpečí!

Back to Top