Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kde sehnat opravdu účinné české roušky? Pozor na klamavé eshopy!

Téma Covidu se dotklo nás všech. Všichni jsme zahlcováni každý den množstvím informací a nikdo pořádně neví, co se vlastně děje. Jediné, co víme na sto procent je fakt, že roušky opravdu fungují. I když se mezi námi objeví i tací, kteří věří různým konspiracím. Ale o těch tu dnes mluvit nebudeme.

Pokud chcete chránit sebe, své nejbližší okolí a hlavně děti, dejte si pozor na klamavou reklamu a eshopy, které se snaží na této krizi pouze vydělat. Nabízejí roušky za levné ceny, ale pouze je pře prodávají z čínských eshopů. Jak tedy poznat eshop, který prodává opravdu kvalitní roušky?

Jak poznat kvalitní roušku?

První, na co se zaměřte, je označení CE neboli prohlášení výrobce o shodě. To potvrzuje, že rouška na základě testování splňuje předepsané parametry dané příslušnými normami. Když ho najdete, máte jistotu, že kupujete produkt, který splňuje parametry a zároveň je bezpečný.

Dále je potřeba sledovat konkrétní normy, které platí pro roušky a respirátory. Zaměříme se hlavně na evropské normy, které jsou u nás převážně používané. Neberte v potaz čínské normy, které jsou rozdílné! Ne všechny normy platí pro boj s koronavirem.

Volte kvalitu před kvantitou

Kvalitu roušek můžete odvodit od počtu vrstev, ze kterých se skládají. Na trhu existují jednovrstvé, dvouvrstvé a třívrstvé roušky. Ty s třívrstvou strukturou poskytují nejlepší ochranu.

Větší pravděpodobnost kvality a hygienické nezávadnosti máte, když je dohledatelný výrobce a roušky necestují přes půl světa. V České republice řada výrobců od vypuknutí korona virové pandemie navýšila své kapacity pro výrobu ochranných pomůcek a můžeme tak celkem lehce zakoupit kvalitní české roušky s certifikací. České roušky vysoké kvality seženete např. v eshopu Preventiko.cz, který nabízí i vysoce účinné roušky pro děti!

Sázka na jistotu? Respirátor

Pro respirátory platí norma EN 149+A1 a podle filtrační účinnosti se dělí na třídu FFP1, FFP2, FFP3. Tato označení jsou klíčové pro míru účinnosti respirátorů:

– Třída ochrany FFP1 – nejnižší třída. Filtrační účinnost >80 %

– Třída ochrany FFP2 – střední třída. Filtrační účinnost >94 %

– Třída ochrany FFP3 – nejvyšší třída. Filtrační účinnost >99 %

Pro úplnost – u respirátorů se často můžete setkat s označením KN95. Jedná se o označení respirátoru podle čínské normy a svou účinností odpovídá třídě FFP2.

Kvalitní certifikované respirátory poznáte podle uvedení značky CE s číselným kódem, normy EN 149, typu filtrace a výrobce.

Kupujte prosím jen a pouze kvalitní certifikované ochranné pomůcky. Jedním z předních a bezpečných cest je již zmíněný eshop s rouškami Preventiko.cz, který dodává především české výrobky a to i od nano firem!

Zůstaňte v bezpečí!