Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Každé ráno vychází slunce v holešovické Papírně

S příchodem slunečních dnů máme pocit, že celá naše redakce musí hrát barvami. A tak bylo nad slunce jasné, že naše kroky povedou do pražské Papírny, jejíž heslo zní

“Každé ráno vyjde slunce”.

Papírna je český výrobce sešitů, sešítků, obálek, zápisníků, diářů a fotoalb, které hrají všemi barvami duhy. V Čechách je Papírna oproti jiným papírnictvím jedinečná právě tímto nápadem a ruční výrobou v Čechách.

V průmyslové budově výrobního družstva Drutěva v pražských Holešovicích nás přivítal místní vrátný, který nás navedl k výtahu. V 5. patře přímou cestou od výtahů míjíme píchací hodiny s retro designem. Retro atmosféra místní budovy je opravdu úchvatná.

Designová prodejna je zároveň designovým studiem, ve kterém všechny nápady na produkty vznikají. Máme tak jedinečnou možnost nahlédnout přímo do útrob celé Papírny. Součástí prostoru je také tiskařská dílna, která je zde hlavně pro všechny zákazníky, kteří si chtějí originálně natisknout právě zakoupený sešit. Mohou si vybrat z retro razítek nebo razítek s ilustracemi, které jsou také k zakoupení přímo na eshopu https://eshop.papirna.cz/razitka.

Papírna.cz

Papírna nabízí kromě velmi milé obsluhy, vzdušný prostor a netradiční výhled z okna. Se Žižkovskou věží v zádech se příjemně vybírají kombinace barevných sešitů a člověk si připadá, jako malé dítě v hračkářství. Netrvalo dlouho a do prodejny vstoupila maminka s malým dítkem, které se okamžitě chopilo razítek a pobaveně se smálo. Maminka si zatím v klidu vybrala fotoalbum na polaroidové fotky a pár barevných obálek. Jak málo stačí ke štěstí.

Celý koncept Papírny je rodinný a kvalitní produkty vyráběny v Čechách celý zážitek umocňují. Sáhnout si na výrobky a vědět, že každý jeden kus vznikal v rukách knihtiskařů je úžasný pocit, který doporučejeme každému. Nákup na eshopu je jistě rychlejší, ale pokud máte rádi zážitky rozhodně Papírnu navštivte osobně.

Papírna Stationery s.r.o.
Dělnická 1020/54 (tramvajová zastávka Maniny)
Praha 7-Holešovice 17000

Otevírací doba:
ÚT-ČT 12.30 —18.30 h
PÁ-12.30 —16.30 h
Celý příběh Papírny: