Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak začít cvičit jógu? Pár tipů pro začátečníky!

Jednou jsem se zmínila, že miluji jógu. Jóga je teď nová černá, ale kvůli tomu jsem tuhle pohybovou aktivitu dělat nezačala. Hlavní důvodu byl ten, že jsem se chtěla začít hýbat a nebavilo mě běhání, které jsem se do té doby snažila provozovat.

Běžet krajinou a snažit se nemyslet na to “že zrovna tamhle za tím rohem vyhodím plíce” bylo dost těžké. Uvědomila jsem si, že se nutím k něčemu, co mi nedává smysl a nejsem v tom šťastná.

A protože chci být šťastná začala jsem uvažovat trochu oklikou. Co mě dělá při pohybu šťastnou? Rychlost? Ne. Srozumitelnost cviků? Ano! Rychlá hudba? Ne. Pomalejší hudba a cviky? Ano!

Podprsenka na jógu

A měla jsem jasno. Místo toho abych se vrhla do prvního jóga kurzu v okolí zapátrala jsem na Youtube a našla si dvě oblíbené ženy, které mi každý den předcvičují jógu u mě doma a téměř zadarmo. Jediné, co k cvičení potřebuji je podložka, pohodlné oblečení a voda. Já osobně jsem investovala do sportovní podprsenky, která se hodí i na jiné cvičení a užijete ji vždy.

Kde koupit podprsenku na jógu? Zkuste Nike nebo Kfit.

Kde koupit legíny na cvičení?

Legíny na cvičení nepodceňujte. Pokud nemáte zkušenosti se cvičením, uvědomte si, že budete minimálně 40 minut a legíny musí být maximálně pohodlné. Vybírejte legíny s vysokým pasem, elastickým materiálem můžete do jisté míry nahradit svou začátečnickou neohebnost a usnadní vám to začátky cvičení.

Nakupovat můžete v eshopech Kfit nebo Modivo.

Kde koupit podložku na jógu?

Podložku jsem vybírala docela dlouho a to z toho důvodu, že na trhu je podložek nepřeberné množství. Zkoušela jsem i karimatku, kterou mám z dob festivalů, ale ta už má svoje odžito a navíc není úplně nejvhodnější na cvičení jógy. Ohýbá se a nedrží tvar s vaším tělem. Proto jsem začala pátrat a na doporučení známé jsem došla až na Nike, který má nekonečný výběr barev a vzorů. Pokud chcete cvičit doma, stačí vám jógomatka bez ucha na přenos. Pokud chcete cvičit venku, kupte si raději podložku s ouškem na přenášení.

Podle koho začít cvičit jógu?

Zlaté pravidlo – nespěchejte. Projděte si Youtube a prohlédněte si svoje lektorky nebo lektory. Poslechněte si jejich hlas a rychlost jak mluví. Lektor by vám měl být příjemný a měli byste se na něj těšit. Jen tak vás naučí, co nejvíc věcí.

foto: Unsplash

Komentáře nejsou povoleny.