Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

5 tipů, jak připravit své tělo na podzim

Přichází chmurný podzim? Já ho tedy miluju. A to se všemi přeháňkami a teplotními skoky. Letos jsem prodělala první chřipku, ale stejně na podzim jako takový nedám dopustit. Je fakt, že je lepší neponechat věci náhodě a na podzim se jednoduše připravit. Sepsala jsem pár rad, na které nedám dopustit.

1.  Pijte vitamíny

Zařaďte do pitného režimu stoprocentní ovocné a zeleninové šťávy. Vitamíny, které obsahují, podpoří imunitní systém a nakopnou váš organismus. Dodržujte také známou poučku o pěti porcích ovoce a zeleniny denně. Citrusové plody dokáží díky obsahu vitamínu C pořádně zamávat nejen s viry, ale také snižují únavu. Pokud nejste milovníky ovoce a zeleniny, určitě byste měli v chmurnějším počasí dodat tělu vitamín C alespoň formou vitamínových doplňků. Takže si kupte šumivé tablety do vody a pijte jednu ráno a jednu večer.

2.  Doplňte energii

Potřebnou energii můžete na podzim dopřát organismu také pitím zeleného čaje, který nejen povzbudí tělo i mysl, ale zároveň funguje jako přírodní antioxidant. Blahodárné účinky zeleného čaje objevili již staří Číňané, kteří věřili, že pitím tohoto zázračného moku vyléčíte i mnoho nemocí a bolestí. Nejlepší je sypaný!

3. Deprese? Ani náhodou!

Každodenní pracovní vypětí, stres a sychravé počasí mají negativní vliv na vznik depresí. Světla je méně a sluníčka také. Předejít špatné náladě můžete i správnými bylinkami. Vyzkoušejte třeba třezalku, kozlík lékařský nebo meduňku. Můžete si je dopřát jako čaje nebo ve formě tabletek. Kozlík a meduňka pomáhají spíše u lehčích podráždění a stavů napětí. Třezalka pak působí především jako středně účinné přírodní antidepresivum a dobré nervinum, které pomáhá obnovit ztracenou duševní pohodu.

4.  Mlsejte med

Med má téměř zázračné schopnosti ničit řadu mikroorganismů, takže se mu někdy přezdívá přírodní antibiotikum. Je důležité začít ho užívat už při prvních příznacích nemocí a pravidelně několikrát denně až do úplného vyléčení. Pamatujte si však, že med nepatří do horkého čaje, protože při teplotách vyšších než 50 °C se ničí jeho účinné látky. „Zkusit můžete také vylepšený med Apiglukan, který se skládá z pastového včelího medu a beta-glukanu. Obsahuje pouze přírodní látky, které významně posilují odolnost organismu. Doporučuji ho v případech oslabení organismu, virových a bakteriálních infekcích či zánětech i při celkové únavě a stresu. Navíc medík v čaji skvěle chutná!

5. Na viry i na upíry

Nastartujte obranyschopnost organismu česnekem. Vezměte si denně několik stroužků česneku. Polykáte-li jej vcelku nebo na dvě části, z typického zápachu nemusíte mít strach. Aromatické silice se totiž uvolňují pouze lisováním či drcením. Zapijte jej vodou, jako když polykáte pilulku. Případně můžete zvolit česnekovou tinkturu Allivictus ( prodává Prozdravi.cz. ), která je tvořena z 60 % z výtažku česneku a posiluje imunitu a také detoxikuje organismus.

Komentáře nejsou povoleny.