Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak na přirozené a zdravé samoopalování

Samoopalovací kosmetika je skvělým způsobem, jak získat opálené tělo bez nutnosti vystavovat pokožku nebezpečnému UV záření. Pokud však chcete, aby vaše opálení vypadalo přirozeně a zdravě, je důležité dodržovat několik zásad.

Příprava

Před aplikací samoopalovacího krému je důležité pokožku důkladně připravit. Očistěte ji peelingem, který odstraní odumřelé kožní buňky a pokožku zbavuje suchých šupinek. Pokud máte citlivou pokožku, peeling proveďte den před aplikací samoopalovacího krému.

Aplikace

Aplikaci samoopalovacího krému provádějte ve večerních hodinách, aby měly aktivní látky dostatek času působit přes noc. Krém nanášejte v tenké vrstvě a krouživými pohyby rovnoměrně po celém těle. Začněte s většími plochami, jako jsou ruce a nohy, a postupujte dále na menší plochy, jako jsou nárty, prsty, hřbety dlaní, lokty a kolena.

Rovnoměrné opálení

Pro dosažení rovnoměrného opálení je důležité věnovat pozornost i malým detailům. Nepropásněte žádné místo, zejména lokty, kolena a prsty. Pokud používáte aplikační rukavici, usnadníte si aplikaci a zabráníte zabarvení dlaní.

Další péče

Po aplikaci samoopalovacího krému se vyhýbejte kontaktu s vodou a oblečením po dobu alespoň 15 minut. Ráno se důkladně osprchujte, abyste odstranili přebytečný krém.

Tipy pro přirozené opálení

Pokud chcete, aby vaše opálení vypadalo přirozeně, zvolte samoopalovací krém s nižším obsahem DHA. Krém nanášejte v několika vrstvách, abyste dosáhli požadované intenzity opálení.

Vyzkoušet můžete absolutní novinky od české značky Venira. Samoopalovací mléko, pěnu a nanášecí sametovou rukavici, které zabrání ušpinění dlaní.

foto: Venira.cz