ART, HUDBA, VIDEO

Francouzská absurdní komedie z dílny Mr. Oiza Moucha v kufru bude mít premiéru v kině Edison Filmhub

Edison Filmhub, jednosálové kino v centru Prahy, uvede francouzskou absurdní komedii, která diváky naláká nejen na známého hudebníka Mr. Oiza, který je v tomto případě režisérem, ale také na skvělou herečku Adèle Exarchopoulos známou z úspěšného francouzského dramatu Život Adèle. Diváci se na film mohou těšit už od 14. 7. 2021, kdy jej Edison Filmhub uvede v premiéře v rámci Mentální hygieny Aleše Stuchlého a následnou party s playlistem Mr. Oizo a speciálním drinkem.

Moucha v kufru

Jean-Gab a Manu, dva prostí přátelé, najdou obří mouchu uvíznutou v kufru auta a rozhodnou se ji vytrénovat, aby si díky ní vydělali. Divoká a surrealistická road-movie od mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Dupieux (Mr. Oizo) vypráví jedinečný komediální příběh o přátelství, velkých snech, a ještě větších katastrofách, které se daly do pohybu po nalezení obrovské mouchy.

Quentin Dupieux patří k významným francouzským autorským režisérům ze střední generace. Ve svých 18 letech objevil filmovou tvorbu a koupil si první syntetizátor. Stejně jako ve filmu se mu daří i v hudebním průmyslu. Jako hudební producent pod pseudonymem Mr Oizo vydal alba Analog Worms Attack, Moustache (Half a Scissor) a Lambs Anger. V roce 2007 Dupieux režíroval, natočil, sestříhal a zaznamenal svůj celovečerní debut Steak. Po něm přišel s absurdním hororem Rubber (2010), v kterém oživená odhozená pneumatika vraždí všechno, co jí přijde do cesty. Mezi další režisérské počiny patří Wrong (2012), Realita (2014) a Pozor na oči! (2018). V roce 2019 měl premiéru na festivale v Cannes jeho film Jelenice (2019) v hlavních rolích s Jean Dujardin a Adèle Haenel. V jeho aktuálním snímku Moucha v kufru (2020), která měla premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, se objevují v hlavních rolích Adèle Exarchopoulos, Grégoire Ludigom a David Marsais.