Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Fashion trendy se letos nevyhnou ani spodnímu prádlu

V posledních letech se způsob oblékání změnil, a to nejen našich svršků, ale i spodního prádla. Pro nadcházející sezónu jsou pak hlavním faktorem pohodlí, jednoduchost, ale také kontrasty, korzety, asymetrie i kreativita. A dáno je to především tím, že budeme dost možná zavření doma. Ať už máte stálého partnera nebo nového, je potřeba překvapovat!

Na prvním místě pohodlí

„Hlavním faktorem nejen této sezóny je pohodlí a jednoduchost. Trendem je tak spodní prádlo, které lze snadno nosit přes den i večer,“ říká Adam Rožánek zástupce spodního prádla značky Styx. Samostatně se tak bude nosit dámské spodní prádlo pod velkými vestami, huňatými svetry nebo kabáty. Spárovat je lze i s vytříbenými kousky pro dosažení elegantního vzhledu. Tomuto trendu pak vévodí udržitelnost a béžové barva i tónované tkaniny. Vzhledem k ročními období lze využít i podprsenky z úpletu, které nabízejí hladký povrch a minimalismus.

Sexy krajka

Kontrastem k předchozímu trendu je nesmrtelná krajka, která se hodí nejen za zdi ložnice, ale podtrhne i večerní outfity pro noci trávené ve víru města. V dnešní době tak můžeme svobodně nosit styly spodního prádla, které dříve nepatřili mimo soukromí našich domovů. Trendu pak vévodí tmavé barvy, které se mísí s patenty nebo kůží v rockovém stylu. V kontrastu jsou zde jemné krajky i odvážnější tkaniny.

Korzety a nádech historie

Na molech pro nadcházející sezónu převládalo něco jako moderní pohled na historický korzet, kde byly staré korzety aktualizovány moderním způsobem. Kdy se zdá, že byly zcela rozebrány a znovu poskládány do nových tvarů. Korzetové prvky jsou tak součástí outfitů i samotných šatů, avšak zakomponované jemným způsobem a stávají se tak estetickým prvkem celkového vzhledu. V letošním roce se korzet stává základním oděvem pro spodní prádlo. Jsou ale vrstveny i přes jiné oděvy, jako je například tričko s džíny.

Asymetrie

Asymetrie kraluje trendům už několik let a dominuje i nadcházející sezóně. Patří sem asymetrické střihy a krajky přecházející do intimních oděvů. Ačkoli je asymetrie v módě známá, asymetrické střihy přidávají nový pohled na klasické spodní prádlo, protože se jedná o zcela nový a netradiční styl. Tento trend se prosazuje v různých látkách, především jsou to ale krajky nebo vyšívané tyly. Důležité je pak udržení elegantní linie, kterou podtrhuje především černá barva pro minimalistický vzhled.

Poprsí v popředí

Trend spodního prádla ve stylu bustier, které podtrhuje sílu a ženskost. Hlavním znakem jsou jednoduché tvary, ve kterých je důraz kladen na poprsí. Jedná se především o hladké, jednoduché korzety, které mohou vystupovat do špičky pro snadné vrstvení. Lze je však nosit samostatně a díky univerzálnímu provedení je lze stylizovat i s dalším oblečením, tedy nejen se šaty, ale i sukněmi nebo kalhoty. Materiálům zde dominuje hedvábný satén.

Trenky nejen na spaní

Do popředí se postupně dostávají i dámské trenýrky. „Trendem jsou nejen dámské trenky na spaní nebo na domácí chvíle odpočinku, ale postupně se z nich stává pohodlné spodní prádlo, které se hodí jak pod šaty, tak volnější kalhoty. A nenosí se pouze klasické trenky, ale i sportovní upnutější varianta, která je pohodlná na nošení a zároveň se přizpůsobí oděvu,“ říká Petr Polák, zástupce značky Trenýrkárna.cz.