Dovolená ve Švýcarsku nemusí být drahá! Vyjeďte za slevami do čistého a bezpečného Švýcarska!

Kde zažijte na dovolené čtyři země v jedné? Švýcarsko je malý multikulturní stát se čtyřmi jazykovými regiony na křižovatce germánské a románské kultury. Většina obyvatel mluví německy, ale významnou roli hrají tři další románské jazyky: francouzština, italština a rétorománština. Velkolepé zážitky, od návštěvy středověkých hradů, švýcarských měst po výhledy na horské velikány, divoké vodopády, křišťálově čistá jezera, nezapomenete. K tomu ochutnávka sametové čokolády, nebo fondue ze sýra s vínem z vinařského kantonu Wallis či Ženeva? Na jedinečnou dovolenou a zhluboka se nadechnout čerstvého alpského vzduchu sem každý rok míří nejen turisté, ale i milovníci jídla a kultury. Ne nadarmo se zemi helvétského kříže říká nejkrásnější alpská země.

Akčními nabídkami a zvýhodněným jízdným Švýcarsko pro tuto letní sezónu nešetří. Výraznou úsporu v rozpočtu na dovolenou zaznamenáte po využití 25% slevy na jízdenku Swiss Travel Pass, kterou můžete s touto slevou zakoupit pouze v červenci 2021 a využít ji během následujících 11 měsíců. Kombinovat pak s absolutní časovou přesností můžete vlaky, lodě, lanovky, autobusy, MHD a horské železnice a lanovky s jedinou jízdenkou. Jedná se o velmi vyhledávaný způsob cestování po Švýcarsku. Swiss Travel Pass je možné zakoupit on-line z pohodlí vašeho domova a vyrazit na cestu třeba slavným panoramatickým vlakem Bernina Express. Jde o jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp. Panoramatické jízdy po tratích RhB jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Detaily a možnosti cestování s Swiss Travel Passu se slevou 25 procent najdete na MojeSvycarsko.com/sts.

Pokud k pocitu svobody a zábavy potřebujete cestovat autem, vydejte se na Grand Tour of Switzerland neboli Velkou cestu po Švýcarsku. Celá trasa měří přes 1.600 kilometrů. Provede vás nejkrásnějšími oblastmi Švýcarska a seznámí vás s tím, jak rozmanitá, různorodá a také velkolepá tato země je. Grand Tour vede přes čtyři jazykové oblasti, přes pět alpských průsmyků nad 2.000 m n. m., k dvanácti památkám UNESCO, dvěma biosférám a podél 22 jezer. Na trase vás budou provázet nejen speciálně připravené playlisty pro Grand Tour of Switzerland na Spotify, ale nově také švýcarský zpěvák Bastian Baker, který se Switzerland Tourism (ST) a asociací Grand Tour of Switzerland představuje svůj singl a videoklip Jackpot inspirovaný jeho putováním po Grand Tour. Bližší informace ke Grand Tour naleznete na MojeSvycarsko.com/GrandTour.

Bernina Express, Kreisviadukt in Brusio, Graubünden / Bernina Express, circular viaduct at Brusio, Graubünden

Vaším žolíkem na dovolené ve Švýcarsku se stanou tzv. návštěvnické / turistické karty. Ať už vaším cílem budou hory se zelenajícími se pastvinami u horských ledovcových jezer či kulturně bohatá města s dlouhou historií, nezapomeňte se informovat ve svém hotelu, apartmánu či kempu na výhody, které region nabízí. Budete překvapeni! Na řadě míst jsou pro letní návštěvníky připraveny lanovky zcela zdarma, vstupy do lázní, nebo bezplatná veřejná doprava. Přehled karet naleznete na MojeSvycarsko.com/NavstevnickeKarty.