Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Chcete pomoci ostatním? Podpořte Moment a pomůžete dalším lidem

Přemýšlíte, že v této nelehké době podpoříte české tvůrce nebo projekty? Nebo si myslíte, že to udělal někdo místo vás? Na tuto myšlenku nespoléhejte. Nejvíce ohrožené jsou v této nejisté době hlavně neziskové organizace, které pomáhají potřebným. Jedním z takových projektů je prospěšný second hand Moment, o kterém jsem se rozhodla dnes napsat. Jednoduše proto, že pomáhá lidem a zvířatům, kteří to potřebují neustále.

Možná Moment znáte z Blanické ulice v Praze, Ostravy, Karviné nebo Frýdku Místku. Jezdíte okolo něj tramvají nebo chodíte pěšky. Ale místo toho, aby Moment prodával oblečení, které mu lidé darují  má v těchto dnech zavřeno. Stejně jako všichni ti, kteří jsou postiženi korona virovou situací. Není to bohužel vytoužené volno, ale existenční problém nejen pro samotný Moment. Pokud se nařízení vlády nezmění Moment otevře 27.4. 2020, ale už v tuto chvíli potřebuje pomocnou ruku nás všech.

Titul prospěšný second hand nemá Moment jen tak. Vydělané peníze za prodané oblečení jdou přímo potřebným a to jmenovitě projektům Kola pro Afriku (podpora vzdělání dětí v Gambii), Denní stacionář Žebřík (pro postižené), Mobilní hospic Ondrášek (péče o umírající děti i dospělé), CCBC (ochrana přírody) a Save Elephants (záchrana slonů v Africe). Cílem Momentu je prospěšnost. Navíc prospěšný second hand tvoří komunitu pro udržitelnou módu a zapojuje Česko do pomoci neziskovkám. Více o Momentu si můžete přečíst přímo na www.moment-ops.cz.

Jak mohu pomoci?

Kupte si voucher na nákup oblečení nebo si oblečení přímo kupte na Instagramu Moment. Moment má v Praze v domluvených časech otevřené výdejní okénko a vybrané kousky z Instagramu vám může předat.

Vouchery můžete zakoupit přímo na konkrétní lokalitu, ve které se Moment nachází (tedy Praha nebo moravskoslezský kraj) a po otevření obchodu voucher uplatnit. Vybrat si můžete z několika tipů voucherů v hodnotě 150 Kč až 1000 Kč. K ceně voucheru navíc dostanete 30% jeho hodnoty zdarma.

Nerozmýšlejte se. Pokud je to ve vašich možnostech podpořte smysluplný projekt, který pomáhá ostatním žít lepší život!