Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

5 tipů, jak nakupovat hodinky bezpečně přes internet

Hodinky si nepořizujeme zrovna každý den a často navíc nejde úplně o malou investici, a tak jsme logicky opatrnější než při nákupu levných drobností. Pokud si ale dobře vyberete prodejce, nemusíte se bát hodinky pořídit ani přes Internet. Jak poznat seriózní obchod pro nákup hodinek na internetu, a na co si dát pozor, poradíme v následujícím článku.

Jak si vybrat hodinky

Jestli váháte nad výběrem značky, vzhledem, funkcemi, strojkem a hlavně kvalitou, možná vám pomůžou následující články k lepší orientaci a finálnímu rozhodnutí. Výběr hodinek ale považujeme za cestu, takže nevěšte hlavu, když první hodinky nebudou hned to pravé ořechové.

Jak nakupovat hodinky online bezpečně

Pokud už máte jasno, jaké hodinky si chcete pořídit, není nic snazšího, než navštívit stránky výrobce a najít si nejbližšího autorizovaného prodejce. V případě, že vás na stránky prodejce přivedlo vyhledávání, reklama nebo porovnání cen na zbožových srovnávačích, nezapomeňte si zjistit, u koho objednáváte. Jde o autorizovaného prodejce? Jsou s ním zákazníci spokojeni? Nabízí záruku dle zákona a jak řeší servis v případě reklamace hodinek?

Jestli je pro vás důležitým kritériem cena a řídíte se při nákupech zbožovými srovnávači, nezapomeňte si před objednáním ověřit, co za uvedenou cenu dostanete. Stejná cena u produktu vždy neznamená stejné služby.

Můžete se stát, že si vyberete hodinky značky, která nemá v České republice autorizovaného prodejce. Pak vám nezbude, než nakoupit přímo na stránkách značky, případně si vybrat v seznamu autorizovaných prodejců nejbližšího nebo nejsympatičtějšího prodejce. Nebo zapátrejte na hodinkovém fóru Chronomag, jak a kde si zrovna od vámi vybrané značky pořizovali hodinky ostatní.

Na co byste neměli zapomenout, než objednáte:

* zkontrolujte cenu (nízká cena nemusí vždy znamenat výhodný nákup, ale klidně šedý dovoz),

* ověřte si serióznost obchodu (pozitivní hodnocení na Heuréce a Zboží.cz, v diskuzích nebo pozitivní ohlas na Facebooku by měly být zárukou, že budete s nákupem spokojeni),

* ověřte si originalitu zboží (zkontrolujte si, zda e-shop patří mezi autorizované prodejce na stránkách dodavatele) a délku záruky(zákonem stanovená délka záruky je 2 roky).

Když hodinky dorazí

Tím, že máte v ruce balíček z vybraného e-shopu, by pro vás nákup neměl končit. Zkontrolujte si, zda balení obsahuje kromě hodinek i český návod a záruční list pro případnou reklamaci. Záruční list by měl být mezinárodní, aby vám jej případně uznali po celém světě, a ne pouze v jednom hodinářství přes šedého prodejce. Pokud je vše v pořádku, blahopřejeme. Vybrali jste správně a teď už se můžete ze svých hodinek jen těšit.

Nákup hodinek v Helveti

Autorizovaný prodejce celkem 23 značek Helveti.cz dokážou poskytnout špičkový informační servis. Ručí za originalitu hodinek a při nákupu nabízí spoustu výhod: 5letá záruka, pojištění hodinek na 1 rok, možnost vrácení do 90 dní.

Pětiletá záruka

Na všechny naše hodinky prodloužená záruka 5 let.

Pojištění hodinek

Ke všem hodinkám pojištění hodinek na rok zdarma.

Prodejna + 528 výdejen

Navštivte prodejnu a hodinky si vyzkoušejte nebo si je objednejte přes www.helveti.cz na jednu z 528 výdejen.