Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

10. ročník festivalu LUSTR přivezl ilustraci a komiks z celého světa

V Praze se od 21. do 26. září konal 10. ročník festivalu ilustrace a komiksu LUSTR. Jubilejní ročník se nesl v duchu mezinárodní spolupráce a představil návštěvníkům to nejlepší z ilustrace a komiksu z celého světa. Letošní ročník se (až na pár kiksů) povedl a bylo rozhodně, na co koukat.

Hlavní výstavou festivalu byl Metafest, který sdružil 10 přehlídek ilustrace, komiksu a uměleckého self-publishingu z různých koutů světa. Na návštěvníky čekala tvorba ilustrátorů a komiksových tvůrců z Hongkongu, Taiwanu, Španělska, Řecka, Slovinska, Belgie, Německa a Maďarska.

V rámci festivalu se také představila to nejlepší z české ilustrace a komiksu. Prezentace vyhrazená národním scénám se letos atypicky rozhodla věnovat těm, kteří v minulosti na LUSTRU nejvíce zazářili. Součástí byla pražská premiéra výstavy Kdo vypráví komu o čem Davida Böhma a Jiřího Franty, která v roce 2022 získala prestižní ocenění British Book Design Award.

Doprovodný program festivalu zahrnoval workshopy, přednášky, živá čtení a další aktivity pro děti i dospělé.

  1. ročník festivalu LUSTR byl úspěšným oslavením mezinárodní spolupráce a prezentace toho nejlepšího z ilustrace a komiksu z celého světa. Festival nabídl návštěvníkům pestrý program a možnost seznámit se s tvorbou předních ilustrátorů a komiksových tvůrců.

Foto: Hipsterka.cz