Neděle večer. Chcete se stresovat nadcházejícím týdnem? Já teda rozhodně ne!

Mrkněte se na moje oblíbené filmy. Zaručuji vám kvalitní příběhy, které vás přivedou na jiné myšlenky.

 

Moonrise Kingdom

Komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. V tomto super příběhu uvidíte místního šerifa (Bruce Willis),rodiče (Bill Murray, Frances McDormand) Suzy, skautského vedoucího (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů nebo sociální pracovnici (Tilda Swinton). Celým příběhem vás provede roztomilý pán v červeném kabátku. Klobouk dolů za kameru, soundtrack a celé pojetí tohoto příběhu! Zamilujete se do něj a do soundtracku taky!

Hon

Dánské drama v kterém se hlavní hrdina Lucas (Mads Mikkelsen) rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Pracuje ve školce jako učitel a poradce. Běžný život mu naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel. Obavy a nedůvěra se vymknou kontrole a vesnice propadne podivné hysterii. Lukas musí uhájit svou čest a později v kolektivní štvanici i holý život. A to doslova. Pokud se chcete bát a zároveň milujete dánská psychologická dramata, je to právě film pro vás. Nebudete litovat!

Kobry a užovky

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy to vypadá, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, objeví se Kobra. Kryštova Hádka takhle rozhodně neznáte a celý film je až tragikomicky vtipný.