Nikdy jsem nebyla fanda kosmetických recenzí (a to jsem se skoro devět let pracovala jako makeup artist).

Možná proto jsem všech těch nejlepších kosmetických zázraků přehlcená a jelikož mám sama vyzkoušeno co nejvíc funguje, málo která reklama mě opravdu přesvědčí, abych něco nového vyzkoušela.

Moje zkušenosti jsou bohaté, ale popravdě o nich nerada mluvím nebo píšu. Nemám ráda kosmetické recenze ani u jiných bloggerů a youtuberek. Dnes jsem chtěla udělat vyjímku z jednoho velmi prostého důvodu.

Jednoho krásného dne (bylo veliké horko) jsem zjistila, že moje pleť reaguje na sebemenší změnu. Jestli jsem někdy měla citlivou pleť, tak teď vlivem stresu a změn v jídelníčku byla moje pleť přesnější než předpověď počasí. Měl přijít stres? Moje pleť se okamžitě osypala. Měla jsem nový krém? Moje pleť okamžitě zrudla a zhruběla. Nemít dlouholetou praxi asi se uchýlím k dermatoložce, ale bylo mi jasné, že něco není dobře.

Všechna ta séra na vyživení pleti, hutné krémy a vitamínové masky. To vše bylo rázem k ničemu.
Potom co jsem vypátrala, že moje pleť se ze suché změnila na mastnou měla jsem ihned jasno. Všechno musí pryč a musím začít znova.


Člověk si to totiž ve spěchu neuvědomí, ale kolikrát nám naše kůže dává vědět daleko dřív, než si mi sami všimneme, že se něco děje. U mě se klasický stres projevuje lámavostí vlasů, pupínky na obličeji a lámáním nehtů. Někdo by mohl namítnout, že mi nějspíše chybí nějaký vitamín, ale tím to bohužel není. Nechci se opakovat, ale svoje tělo znám jako hodinky, takže větší stres se projeví kromě nervů i těmito super věcmi.

Moje první cesta vedla do kuchyně, kde jsem si uvařila bylinkový čaj (heřmánek) a nechala ho pořádně vylouhovat a vychladit. Poté jsem si z něj vytvořila obklady a ty pokládala na obličej. Napnutí a suchost zmizela aspoň na chvilku. Další cesta vedla na zahradu, kde jsem natrhala mátu a meduňku a uvařila opět čaj, který jsem tentokrát pila (detox). Zní to asi jako z deníku babky kořenářky, ale čím jsem starší tím víc se vracím k tomu co používala moje babička.

Poté co jsem vyselektovala nevhodné produkty, které jsem do teď používala šla jsem se podívat na internet. Hledala jsem produkty na přírodní bázi, nejlépe nekonopné, protože ty mi nikdy nedělali dobře. A nebylo to lehké. Až po pár měsících, když už jsem ztrácela naději jsem na Facebooku narazila na stránku, která se mi nejspíše nabídla přes mou kamarádku. Herbalka. Moje hipsterská dušička zaplesala.

Herbalka vznikla z čisté lásky a chcete vědět jak? Jednoho dne si jedna slečna objednala přírodní šampón od muže, který vyráběl přírodní produkty a poté vznikla láska na celý život a také Herbalka! No není to jako z filmu?

Značka Herbalka pochází z Frýdlantu v Čechách přesněji z Lázní Libverda. Kosmetika je z bylinek, které sbírají malý sběratelé nebo zakladatelé sami. Bylinky se za studena zpracují do mýdel, tuhých mýdlových šamponů nebo balzámů na rty. Jelikož mám ve Frýdlantu strýce a vím jak je v těchto končinách krásná příroda měla jsem jasno.

A musím uznat, že jsem se nemýlila. Když otevřete balíček okamžitě vás praští do nosu vůně bylinek. A pokud milujete bylinky v jídle (tak jako já), tak určitě víte o čem mluvím. Je to prostě nádhera a vůně vám radost z balíčku jen umocní. Zatím se mi tohle stalo jen u Lushe.


Nechci vás otravovat přílišnými detaily.

Mýdlíčka jsou ručně vyráběná a krájená a můžete si vybrat hned z několika variant.
Některá jsou naprosto čistá, některá jsou naopak z kousky bazalky, nebo levandule. Krásně voní a mrzí mě, že to nemůžete cítit.

Po týdnu používání se moje pleť vyčistila, ale hlavně sklidnila a nebyla tak zarudlá. Mohla jsem po aplikaci mýdel, kterými jsem pleť čistila aplikovat sérum a vše bylo tak jak má být. Zkoušela jsem i krémy s Q10, Měsíčkem lékařským nebo Zinkem a všechny jsou naprosto úžasné (bez palmového oleje na čistě přírodní bázi).


Opravdu upřímně jsem spokojená (tedy spíše moje pleť) a musím s lítostí říct, že Manufakturafrýdlantskou konkurenci.

Herbalka nemá eshop, ale můžete si všechny skvělé produkty objednat na Facebooku!

Categories: BEAUTY MINIMALISMUS

4 Comments

Přírodní kosmetika Herbalka? Minimalistická bomba!

  1. Hezký den,
    moc děkuji za skvělý článek i za vkusné fotky. Byla to velká náhoda, když jsem hledala info o přírodní kosmetice a narazila jsem na Váš blog. Herbalku mám kousek od naší chalupy, takže balíček plný vůní mám už doma.
    Děkuji.
    Pavla P.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *