Když jsem byla malá, jezdilo se u nás doma zásadně na skládacím kole tzv. skládačce. Až jednou brácha přijel s kolem Favorit. Bylo velké, tenčí než ty ostatní a mělo tmavě modrou barvu. Celá ulice se chodila koukat na tenhle skvost, protože na kolech Favorit jezdili hlavně profíci. Historie značky Favorit začala už před 65 lety, takže není divu, že nový showroom na Vinohradech ve mě vzbudil zvědavost a vzpomínky.

Showroom navrhoval designér Martin Laho a nachází se ve Vinohradském Pavilonu. Je světlý, takže vyniká dokonalý design všech vystavených kol. Kola jsou dnes vyráběna na zakázku majitele a to čtyři verze s názvy Aviator, Bigboss, Diamente a nejnovější Cronos. Jak jsem se dozvěděla od designéra modelů Favorit Petra Novague (děkuji za vyčerpávající výklad), kolo je vyrobeno přesně na výšku svého majitele, v požadované barvě. Kromě barvy kola si můžete vybrat i doplňky a plně si kolo přizpůsobit podle sebe. Všechny modely spojuje moderní design, lehkost (9 kg) a kvalita, která je nejen vidět ale také cítit, pokud si na kolo je sáhnete. Na výrobě kola se podílejí nejedny ruce českých řemeslníků a odborníků. Není divu, že Favorit získal cenu Design Award 2016.

I když nejste přeborníci v jízdě na kole, určitě si dokážete představit svůj model kola, na kterém jedete po městě na trh nebo příměstské stezce. Já si kola osahala všechny a musím uznat, že to je láska na první pohled. Možnost si kolo vybavit podle svých představ je opravdu unikátní. Líbí se mi možnost jmenovky, která je vyražena na vaše kolo dle přání i koupě kola na splátky.

Pokud budete chtít navštívit showroom sami nebo třeba s tatínkem, který na Favoritu jezdil můžete každý všední den od 10 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 18 hodin v prodejně ve Vinohradském pavilonu (Vinohradská 1200/50, Praha 2 ).

Categories: DESIGN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *