Tento rok jsem se poprvé zůčastnila mezinárodní konference Elasticom 2016, která se konala v pražském Karlíně. Kdybych chtěla vypíchnout to nejlepší z celého dne šlo by to dost těžko. Byl to úžasný den plný zajímavých lidí, dobrého jídla a inspirace. Inspirace v oblasti Body & Mind, Internet & Social a Science & Innovation. Tyto tři kategorie měli svoje řečníky. Řečník je na této akci slabé slovo a to z jednoho prostého důvodu. Představte si nejzajímavější lidi z celého světa a přivezte je na jedno místo. Zeptejte se jich na jejich práci a náplň života a oni vám dají neuvěřitelné množství inspirace, jiného pohledu na život a rad.

Já jsem se nejvíc těšila na Charlese Elachiho – Ředitele NASA (Jet Propulsion Laboratory), ale musím říct, že všichni tito lidé jsou tak úžasní, že jsem si někdy nestihla ani odskočit na wc, abych náhodou někoho nepropásla. Začátek akce se sice trochu posunul (což nejvíce komentoval prof. Mudr.Jan Pirk DrSc. – kardiochirurg IKEMu, na kterého čekal pacient) a večer jsem odcházela domů uplně vyšťavená, ale stálo to opravdu za to!

Jména která stojí za zapamatování a vygooglení jsou následující: Tomáš Pojar (Cybersecurity expert), Michael Carvan (Vědecký Technologický institut), Tomáš Sedláček (netřeba představovat, ale pokud neznáte Google!), Manel Sanroma (CIO města Barcelona), Jan Matonis (spoluzakladatel Bitcoin Foundation) a pokud máte čas hledejte jména všech nahoře. Je to opravdu zajímavá sonda do života lidí, kteří dělají hodně proto, abychom mohli každý den pít čistou vodu, oblékat se do kvalitních materiálů nebo cestovat do vesmíru.

(Foto: Hipsterka.cz)

Categories: OSOBNÍ ROZVOJ

4 Comments

Jaký byl první ročník konference Elasticom 2016?

  1. No tak tohle vypadá hodně hodně hodně zajímavě. Na tohle bych taky zašla, v Brně máme něco podobného a to konferenci Glorius, tento rok jsem tam chtěla jít ale jaksi nevyšly penízky, tak snad další rok tam pudu. To jsi musela být opravdu vyšťavená, myslím, že je to docela náročné. Ale věřím v to, že to stojí stoprocentně za to, muselo to být inspirativní jako prase. 😀

  2. Totožné skvelý článok. Rozhodne zaujímavá udalosť, škoda že u nás také niečo nie je. Dúfam, že takéto zaujímavé články budeš vydávať častejšie, rozhodne lajknem aj stránku na FB. Skvelý blog, naozaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *