V dnešní době je odborník na kafe každej druhej. Nebo si to myslí. Já sice nejsem barista, ale instantní kafe nepiju. Navíc miluju design a místa s atmosférou. Dnes vám ukážu pět kaváren, které navštěvuji nejčastěji. A to pro jejich skvělou atmosféru, milé baristy, svkělou hudbu, interiér a hlavně super kafe!

Kavárna Čekárna

Milé místo s krásnou zahrádkou, která je tvořena ze zdí okolních domů, ale hlavně z Vyšehradských hradeb. Kavárna má klidnou atmosféru i když občas je tady docela frmol a o místo je nouze. Kafe je skvělé, domácí limonády jsem viděla v nabídce, ale vždycky si dávám moji oblíbenou Mieps. Čekárnu najdete kousek od Náplavky v ulici Vratislavova 30/8 na Praze 2.

Kavarna Cekarna

Café Letka

Na Letné je blaze a tohle místo vás dostane. Je tady jednoduše živo. Zdi jsou neupravené a sem tam je růžová nebo tyrkysová barva. V kombinaci s velkým lustrem a zrcadlem, hipster barem a školním stolem je tohle místo hipsterkej sen a tak trochu kousek “ciziny” v Praze. Kafe za jedna, výborné snídaně a servis se vám bude věnovat s láskou!

Café Letka najdete v ulici Letohradská 557/44 na Praze 7

Cafe Letka

Kavárna Místo

Jenom kousek od Letky (když si chcete uděla procházku) najdete kavárnu Místo. Můžete si dát ke kávě super Brownies, obdivovat ilustrace od Kateřiny Kynclové a nechat se obskakovat super rychlým servisem, který má neustále co dělat. Kavárna Místo je hodně frekventovaná a o místo k sezení je někdy trochu rvačka. V nejhorším si můžete sednout na schody přímo u vchodu! Místo najdete v ulici Bubenečská 12 na Praze 6.

Kavárna Místo

Parlor Café

Parlor Café je nádherné místo přímo v srdci Karlína (hned naproti nově otevřeným Kasárnám). Každý hipster a milovník flory si zamiluje všudypřítomné květiny, puntíky a hlavně poctivou kávu. To, že si dáte ke kávě zmrzlinový sandwich – tedy Parlorku – snad nemusím ani zdůrazňovat. Je to mňamka složená z domácí zmrzliny a dvou cookie oplatek. A mají i slaninovou příchuť!

Parlor najdete na adrese Křižíkova 197/37 Praha 8-Karlín.

Parlor

Máte nějakou oblíbenou kavárnu v Praze? A proč ji máte nejraději?

Categories: FOODIE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *