Je to pár let, co jsem vylezla ze školy. A popravdě vám řeknu, že jsem použila jen málo z toho co jsem se tam naučila. Obecně je české školství považované za velmi nepraktické a jeho váha v přípravě na opravdový život je nulová. Nechci podceňovat výborné učitele! Já sama jich několik potkala a dodnes na ně opravdu s láskou vzpomínám. Ale kolik jich bylo? Dva?

Nevím, jestli chodíte do školy nebo pracujete, ale shodneme se na tom, že člověk se učí celý život. A pokud se něco naučí opravdu dobře, měl by svoje znalosti sdílet a učit ostatní. V dnešní době informačního přehlcení, je někdy těžké nenalítnout někomu, kdo učí online dovednosti, ale přitom je neučí, ale vlastně jen o nich mluví. Zaplatíte za kurz, který se zdá na první pohled skvělý, ale nic moc se nedozvíte.

Já jsem se dnes rozhodla doporučit vám Skillshare. Jak už z názvu vyplývá, tato služba spojuje lidi, kteří učí to, co vy potřebujete nebo se chcete naučit. Učení probíhá v angličtině, pomocí několika videí, které jsou rozděleny do lekcí. Z každé lekce si odnesete úkol do příště, který svému lektorovy opravdu posíláte emailem nebo nahráváte přímo na Skillshare. Učitelé jsou mladí, příjemní a je jim krásně rozumět. Já sama jsem při objevení Skillshare strávila několik dní jen tím, že jsem se učila a učila 🙂 Tak moc chytlavé to je. Měřítko věcí, které se můžete učit je opravdu veliké. Social media, kreslení, grafiku, ruční práce, focení apod.

V českém prostředí existuje obdobná služba VímVíc.cz, která má výukové kurzy pouze v češtině a to mě moc neba. Já radši angličtinu.

Skillshare si můžete stáhnout jako App do svého telefonu nebo se učit ze svého notebooku. Co si budeme povídat učit se v posteli se sluchátky na uších, je super věc! V aplikaci si založíte svůj účet tím, že začnete sledovat jednoho lektora. Zařadíte se do tzv. třídy a vytvoří se vám automaticky seznam zvládnutých lekcí a lekcí, které jste se naučili. Můžete také sledovat práce ostatních studentů a ve Feedu nové lektory a nové lekce.

Pro nově příchozí je výhoda, když mají na Skillshare kamaráda. Ten jim totiž může poslat speciální premium účet za $0.99 na 3 měsíce! Tedy cca 23 Kč to je 8 Kč na jeden měsíc.

Kdyby vás Skillshare zajímal napište mi do komentářů neba na email (jsem@hipsterka.cz) a já vám pošlu členství na tři měsíce 🙂 Můžete se tak jednoduše naučit prakticky cokoliv a je to veliká zábava za málo peněz!