Uchýlně se každý měsíc těším na okamžik, až otevřu svůj oblíbený magazín a odpočinu si. Ještě předtím ho očuchám (protože tiskařská novota je droga), přejedu po obalu dlaní a vychutnám si hladkost a tvrdost papíru. Nejdříve prohlédnu fotky, potom obsah a když se konečně nabažím, začnu číst.

Nečekejte, že vám budu doporučovat ELLE nebo jiný ženský časopis. Moc mě nebaví a ani nijak neobohacují. Co byste chtěli, jsem hipsterka. Vezměte si dobrý čaj a deku, jdeme si prohlédnout seznam věcí, u kterých se nejlépe relaxuje!

Soffa je lifestylový magazín o současném designu a je pro všechny, kteří milují krásné fotografie, food styling, umění, design, módu a samozřejmě i cestování. Je psán anglicky a vychází jako dvouměsíčník. Kromě několika hipstermíst ho můžete koupit i online na ZOOTu.

Ze zahraničních mám nejraději SUITCASE a i-D.

Když zrovna nestojím o ticho, poslouchám hudbu. Většinou si projíždím novinky, ale přiznám se, že když si chci vylepšit náladu, vracím se ke starším albům. Momentálně se z novinek nemohu nabažit alba Blackstar od nedávno zesnulého Davida Bowieho. Až nedávno jsem si uvědomila, že ho poslouchám jednou denně a nebo si ho alespoň v duchu pobrukuji (děláte to taky??? ;)).

Ze starších věcí se nejčastěji vracím k albům Richarda Ashcrofta nebo skupiny Moloko. Výborně se u toho tzv. vypíná hlava.

K odpočinku samosebou patří hrnek dobrého čaje, pohodlné oblečení a svíčky.

Jestli někdy umřu tragickou smrtí, tak jedině tím, že se utopím v zeleném čaji nebo mi chytne byt. Neustále zapaluji po celém bytě svíčky. Byt je útulnější a cítím se v něm lépe. Když otevřete kuchyňskou linku, najdete tam spoustu čajů. Na průdušky, lipový květ, heřmánek, na spaní, chrpový, klasický Earl Grey nebo zelený. Nejradši si kupuji vážené přímo v čajovnách.

Většinou si kupuji balíčky po padesáti nebo sto gramech, ale odnáším si jich třeba i osm nebo deset (ano, jsem úchyl). Samozřejmě nepohrdnu ani dobrými čaji v krabičce. Osobně mohu doporučit M&S nebo English Tea Shop. A nesmím zapomenout zmínit designové čaje Harney&Sons!

Máte oblíbené činnosti při odpočinku? Dejte mi vědět jaké, protože je ráda vyzkouším!

Categories: BEAUTY TIPY & TRIKY